sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Orzeł podwójnym mistrzem

 

Halowe Mistrzostwa Podokręgu Piłki Nożnej w Myślenicach w kategoriach juniorskich odbyły się w hali Sport Myślenice przy wsparciu Gminy Myślenice i pod honorowym patronatem burmistrza Miasta i Gminy Myślenice, Jarosława Szlachetki.

W finale zarówno kategorii juniorów starszych (do lat 19), jak i juniorów młodszych (do lat 17), drużyny Orła Myślenice zdominowały rywalizację, zdobywając podwójne mistrzostwo myślenickiego Podokręgu. W kategorii do lat 19 Orzeł Myślenice w końcowej klasyfikacji wyprzedził Rabę Dobczyce, Gościbię Sułkowice i Lubomir Wiśniowa.

Najlepszym strzelcem zawodów został Norbert Wąsowicz z Orła Myślenice, natomiast statuetkę dla najlepszego bramkarza wręczono Kacprowi Kowalowi z Lubomira Wiśniowa. Młodsza kategoria wiekowa również dostarczyła wiele emocji, a losy rywalizacji ważyły się do końcowej syreny. Dość powiedzieć, że w finałowym meczu Orzeł Myślenice rywalizował z Dalinem, wygrana w tym meczu dawała mistrzostwo, a drużyna która doznała porażki spadała na trzecie miejsce. Ostatecznie to Orłowcy wygrali 2:1 i sięgnęli podobnie jak starsi koledzy po Halowe Mistrzostwo Podokręgu Myślenice. Drugi był Beskid Tokarnia, trzeci Dalin Myślenice, natomiast na czwartej pozycji uplasowała się Pcimianka Pcim. Królem strzelców został Kamil Suder z Orła Myślenice, a najlepszym bramkarzem Konrad Dragosz z Beskidu Tokarnia.

Podczas gali wręczenia nagród dla najlepszych drużyn w kategorii juniorów młodszych, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, osobiście pogratulował zespołom osiągniętych sukcesów, życząc im również powodzenia w przyszłych rozgrywkach w 2024 roku! Nagrody wręczali także przedstawiciele władz myślenickiego Podokręgu – prezes Maciej Górka, sekretarz Oliwier Bzowski oraz członkowie Zarządu – Wiesław Ostafin i Kazimierz Wincenciak.

Foto: Jakub Kurek(Gazeta Myślenicka)

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ