wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Rafał wstydź się!!

Dnia 2 marca 2021, cztery młode osoby, w tym trzy kobiety i jeden mężczyzna próbowali się dostać do sanktuarium Matki Boskiej Myślenickiej. Gdy nie mogą sforsować drzwi ze złości zrywają wszystko z tablicy ogłoszeń, a następnie niszczą tablice nagrobną, wmurowaną w fasadę kościoła. Czy był to zwykły akt wandalizmu, czy celowe działania, podyktowane chęcią realizacji polecenia przywódczyni strajku kobiet – Marty Lempart? Ta, pytana czy protestowanie wymaga niszczenia fasad kościołów i przerywanie nabożeństw stwierdziła „ ..oczywiście że tak trzeba. Trzeba robić to co się czuje, to, co się myśli, to, co jest skuteczne i to, na co zasłużyli…”

Nic zatem dziwnego, że młodzi ludzie wprowadzają słowa w czyn, tym bardziej gdy na Myślenickim rynku w czasie strajku kobiet, wśród grona skandujących wulgarne hasła, są też samorządowcy jak wicestarosta Rafał Kudas. Prawa, czy może lepiej powiedzieć, lewa ręka starosty Józefa Tomala.

Rafał Kudas to Nikodem Dyzma myślenickiej „polityki”. W młodości zasłynął jako ambitny działacz młodzieżówki Sojuszu Lewicy Demokratycznej (SLD).Jako przedsiębiorca, nie odnosił żadnych sukcesów, stąd zapewne pomysł aby „przykleić się” do starosty Tomala, żeby nie powiedzieć dorwać do koryta. W 2014 roku za zasługi stratował jako jedynka, na krakowskiej liście tej partii, do sejmiku wojewódzkiego. Na salony myślenickiej polityki powrócił dzięki staroście Józefowi Tomalowi, Dobry wynik całego KWW Forum Ziemi Myślenickiej pozwolił mu na uzyskanie mandatu. Pomimo tego że Rafał Kudas uzyskał jeden z najniższych wyników w całym powiecie to jednak uzyskał stanowisko etatowego Członka Zarządu z pokaźną pensją. W 2019 został wicestarostą i tą funkcję pełni do dzisiaj. Wspomnieć należy, także o cichym protektorze R. Kudasa, w osobie Jana K., byłego polityka SLD, a obecnie biznesmena znanego myśleniczanom z powiązań ze światem przestępczym jego syna oraz plantacją marihuany w Wiśniowej. Jan K., owiany jest również złą sławą w Dobczycach, za pomówienia i konflikt z burmistrzem legendą, śp. Marcinem Pawlakiem. Takie osoby, popierają i wspierają Rafała Kudasa w parciu do władzy, co łatwo prześledzić, chociażby za pośrednictwem aktywności na profilach społecznościowych.

Jako prywatna osoba, każdy ma prawo do własnych poglądów, bycia ateistą, głoszenia haseł o aborcji na żądanie, czy eutanazji. Jednak pan Rafał stając się radnym a następnie wicestarostą stał się osoba publiczną, od której wymaga się więcej… Jednak pan Rafał jest politykiem, zbierając głosy „przytuli” się do każdego. Jego działania a priori, mają na celu zaistnienie w przestrzeni publicznej za wszelką cenę. Stąd idące już w parodię, zakłamanie lewicowego polityka. Wicestarosta z jednej strony przeciwny wartościom jakie prezentuje kościół katolicki, z drugiej strony przyznaje się nagrody parafiom i robi zdjęcia z księżmi, które umieszczane są później na oficjalnej stronie starostwa. Hipokryzja do entej potęgi.

Kto zatem jest odpowiedzialny moralnie za podpuszczanie i zachęcanie młodych ludzi do takich czynów jak na początku marca? Proponując start panu Kudasowi na radnego powiatowego z KWW Forum Ziemi Myślenickiej, za jego działania odpowiada Starosta Józef Tomal, ale też koledzy Radni którzy głosowali za nim jako etatowego Członka Zarządu a następnie wicestarostę. Czy dziś radni KWW Forum Ziemi Myślenickiej Edward Zadora, Jacek Pasiowiec, Tadeusz Żaba, Krzysztof Trojan, Piotr Ceranowicz mają poczucie, że promując Rafała Kudasa wspierają postawę? Należy zadać też pytanie, czy przy nie powinien być zdjęty z funkcji w trybie natychmiastowym?

Kamil G.

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ