wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Żłobek Samorządowy w Myślenicach zostanie zmodernizowany

 

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał umowę na modernizację wraz z rozbudową budynku Żłobka Samorządowego w Myślenicach przy ul. Stanisława Pardyaka 18a. Wybrany wykonawca wkrótce rozpocznie prace, których zakończenie planowane jest na wrzesień 2025 roku.

– Rozbudujemy nasz żłobek samorządowy dzięki czemu będzie mógł on przyjąć dodatkowych 72 maluchów. Realizacja tej ważnej inwestycji, bardzo długo wyczekiwanej, szczególnie przez rodziców, jest możliwa dzięki pozyskanemu przez Gminę Myślenice dofinansowania z rządowego programu Maluch+. Cieszę się, że w tym naszym drugim podejściu, dziś możemy podpisać umowę z wykonawcą i że jeszcze przed świętami wielkanocnymi ruszą prace budowalne. Jestem przekonany, że po tej rozbudowie liczba miejsc, na które czekali rodzice z Myślenic, ale także z miejscowości wiejskich, będzie wystarczająca. Koszt realizacji zadania to 4,5 mln zł – mówił burmistrz Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Przedmiotem inwestycji jest rozbiórka budynku kotłowni oraz budowa budynku żłobka z wyposażeniem wraz z instalacjami: wodno-kanalizacyjną, centralnego ogrzewania, elektryczną, gazową, wentylacją mechaniczną, odgromową, hydrantową oraz zewnętrzną infrastrukturą techniczną obejmującą: wewnętrzny układ komunikacyjny (stanowiska postojowe, dojście i dojazd do budynku) wraz z budową placu zabaw, rozbudową kanalizacji opadowej oraz przebudową infrastruktury technicznej.

Przy okazji tej inwestycji podejmiemy także działania, które poprawią organizację ruchu drogowego i bezpieczeństwo pieszych w rejonie Żłobka Samorządowego. Zwłaszcza w godzinach porannych, kiedy dzieci są przywożone do żłobka – dodał burmistrz Myślenic.

Inwestycja zostanie zrealizowana na działce zlokalizowanej przy ulicy Stanisława Pardyaka 18A. Planowany żłobek będzie dwukondygnacyjnym budynkiem bez podpiwniczenia. Projekt obejmuje również wybudowanie utwardzonych miejsc parkingowych wraz z drogą dojazdową oraz dostępnymi miejscami postojowymi. Dodatkowo, będzie również zbudowany plac zabaw, zaprojektowany z myślą o bezpieczeństwie najmłodszych dzieci (do lat 3), z bezpieczną nawierzchnią.

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ