wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Zasady Głosowania w Budżecie Obywatelskim Myślenic

 

Głosowanie w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice rozpoczyna się już 14 września i potrwa do godziny 14:00 dnia 22 września. Aby wziąć udział w głosowaniu, musisz być mieszkańcem Gminy Myślenice, który ukończył 16 lat. Mieszkańcy mają możliwość oddania swojego głosu, korzystając zarówno z platformy internetowej dostępnej na stronie www.bo.myslenice.pl, jak również tradycyjnej formy na papierowej karcie do głosowania. Karty te można wrzucać do jednej z dwudziestu urn umieszczonych na terenie Miasta i Gminy Myślenice. Każdy prawidłowo oddany głos przekłada się na 1 punkt dla wybranego projektu.

Warto pamiętać, że oddanie więcej niż jednego głosu na projekt w okręgu lub sołectwie, oraz jednego głosu na projekt ogólnomiejski, skutkuje unieważnieniem udziału w głosowaniu. Ostateczna lista projektów do realizacji jest ustalana na podstawie sumy zdobytych punktów. Projekty wybierane są do realizacji w kolejności od tych, które uzyskały największą liczbę punktów, do wyczerpania dostępnych środków budżetu obywatelskiego. W przypadku złożenia dwóch kart do głosowania z podwójnymi głosami, obie zostaną uznane za nieważne. 

W sołectwach z jednym projektem do głosowania, konieczne jest uzyskanie poparcia co najmniej 15% mieszkańców uprawnionych do głosowania, aby projekt został przyjęty. W dziewięciu okręgach z pojedynczym projektem konieczne jest wsparcie od określonej liczby mieszkańców.

 • Bęczarka – 134 głosy
 • Borzęta – 211 głosów
 • Bulina – 31 głosów
 • Jawornik – 390 głosów
 • Osieczany – 241 głosów
 • Polanka – 142 głosy
 • Poręba – 140 głosów
 • Trzemeśnia – 289 głosów
 • Zasań – 108 głosów

Mieszkańcy ulic w każdym z tych okręgów mają możliwość głosowania na projekty związane z ich obszarem zamieszkania w ramach Budżetu Obywatelskiego.

 • Okręg nr 1: Ulice: Bergela, Dąbrowskiego, Fijałkowskiego, Jana Sobieskiego, Jordana, Kilińskiego, Klakurki, Kniaziewicza, Królowej Jadwigi, Legionów, 3 Maja, Ogrodowa, Osiedle 1000-lecia 1-34, Pardyaka, Poniatowskiego, Ppłk Jana Dunin Brzezińskiego, Sienkiewicza, Sikorskiego, Skargi, Solidarności, Średniawskiego, Tarnówka, Traugutta, Wybickiego.
 • Okręg nr 2: Ulice: Armii Krajowej, Asnyka, Broniewskiego, Bukowa, Daszyńskiego, Długosza, Drogowców, Galla Anonima, Gałczyńskiego, Generała Bema, Generała Maczka, Generała Okulickiego, Górna, Jagiellońska, Joselewicza, Jodłowa, Kasprowicza, Kazimierza Wielkiego, Konopnickiej, Kopernika, Kościuszki, Kraszewskiego, Krótka, Kwiatowa, Leśna, Lipowa, Łąkowa, Malinowa, Marszałka Piłsudskiego, Matejki, Mickiewicza, Modrzewiowa, Mostowa, Niepodległości, Orkana, Orzeszkowej, Parkowa, Partyzantów, Piastów, Przemysłowa, Przerwy-Tetmajera, Reja, Reymonta, Rynek, Rzemieślnicza, Senatorska, Słoneczna, Słowackiego, Solskiego, Sosnowa, Spacerowa, Spokojna, Spytka Jordana, Stefana Batorego, Stroma, Szkolna, Szpitalna, Ujejskiego, Wczasowa, Władysława Jagiełły, Władysława Łokietka, Źródlana, Zacisze, Zamkowa, Zdrojowa, Zielona, Żeromskiego, Żwirki i Wigury, Rykały, Cegielskiego, Burmistrza Marka.

Aby zapoznać się z listą projektów wraz z ich szczegółami, zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej www.bo.myslenice.pl.

2023-zalacznik3-karta-do-glosowania 2023-zalacznik3-karta-do-glosowania 

LISTA PUNKTÓW Z URNAMI DO GŁOSOWANIA W FORMIE PAPIEROWEJ 

 1. Urząd Miasta i Gminy w Myślenicach Sala Obsługi Klienta
 2. Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu ul. Piłsudskiego 20
 3. Centrum Aktywności Lokalnej ul. Rynek 27
 4. Szkoła Podstawowa nr 2 w Myślenicach
 5. Szkoła Podstawowa nr 3 w Myślenicach
 6. Szkoła Podstawowa nr 4 w Myślenicach (również dla mieszkańców Chełmu)
 7. Szkoła Podstawowa w Bęczarce
 8. Szkoła Podstawowa w Borzęcie
 9. Szkoła Podstawowa w Bysinie
 10. Szkoła Podstawowa w Drogini
 11. Szkoła Podstawowa w Głogoczowie
 12. Szkoła Podstawowa w Jasienicy
 13. Szkoła Podstawowa w Jaworniku
 14. Szkoła Podstawowa w Krzyszkowicach
 15. Szkoła Podstawowa w Osieczanach
 16. Szkoła Podstawowa w Polance
 17. Szkoła Podstawowa w Porębie
 18. Szkoła Podstawowa w Trzemeśni
 19. Szkoła Podstawowa w Zasani
 20. Szkoła Podstawowa w Zawadzie

 

Foto: UMIG w Myślenice

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ