wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

„Wróbel czy mazurek?”

Już w nadchodzącą sobotę, tj. 2 września, w Myślenicach rozpoczyna się innowacyjna inicjatywa pod nazwą „Wróbel czy Mazurek? Poznajemy ptaki ziemi myślenickiej”. Ten projekt jest inicjatywą Myślenickiego Klubu Miłośników Ptaków, skupiającego entuzjastów, obserwatorów oraz fotografów ptaków z regionu Myślenic i okolic. Wykłady odbędą się w siedzibie Centrum Aktywności Lokalnej (Rynek 27) w Myślenicach, w wyznaczone soboty: 2 września, 16 września, 7 października oraz 21 października, w godz. 9-12), a dotyczyć będą rozpoznawania podstawowych (co najmniej 50) gatunków ptaków.

Na spotkaniach wykładowych będziesz mieć możliwość dowiedzieć się o:

  • od czego zacząć rozpoznawanie ptaków,
  • jak wyszukiwać ptaki w terenie,
  • jak rozpoznać podstawowe gatunki ptaków,
  • jak korzystać z przewodników książkowych i aplikacji telefonicznych,
  • jakim sprzętem optycznym i fotograficznym, a także do nagrywania i odtwarzania głosów posługiwać się przy identyfikacji,
  • jak notować zaobserwowane ptaki, w tym korzystać z aplikacji telefonicznych,
  • jak korzystać ze stron i aplikacji telefonicznych służących identyfikacji ptaków.

Organizatorzy projektu zapewniają, że każdy z 25 uczestników otrzyma egzemplarz najnowszego przewodnika „Collinsa” do rozpoznawania ptaków europejskich. Wiedzę wyniesioną z wykładów będzie można wykorzystać w praktyce podczas dwóch wycieczek terenowych, które odbędą się 4 listopada oraz 18 listopada. Uczestnicy będą mieli możliwość eksploracji różnorodnych środowisk, takich jak lasy, wody, pola, łąki oraz obszary zabudowane.

Projekt dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce, Fundację Sztuki Przygody i Przyjemności ARTS oraz gminę Myślenice.

Osoby zainteresowane udziałem w projekcie mogą zgłaszać swoje uczestnictwo poprzez e-mail na adres myslenice@ptakoluby.pl

Foto: Myślenicki Klub Ptakoluba

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ