poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Wiśniowskie Rajdowanie. Zlot i Rajd Turystyczny dla Pasjonatów Motoryzacji

2 lipca 2023 roku stanie się niezapomnianym dniem w Wiśniowej, gdy zabytkowe perełki motoryzacji opanują lokalne drogi. Inicjatorem tego wyjątkowego wydarzenia jest Motór Klubu Wiśniowa zlotu i rajdu turystycznego pojazdów zabytkowych pod nazwą Wiśniowskie Rajdowanie. Motoryzacji będzie można podziwiać na placu wokół budynku OSP w Wiśniowe oraz podczas rajdu turystycznego przez całej Gminy Wiśniowa.

Warto przypomnieć, że w latach 70. w Wiśniowej miał miejsce legendarny wyścig motocyklowy, którego zwycięzcą był Stanisław Jamróz, prowadzący motocykl SHL 175 Gazela. Teraz, po latach, Wiśniowa znów stanie się areną emocjonującego rajdu pojazdów sprzed tamtych czasów.

Głównym celem imprezy jest nie tylko zjednoczenie środowiska miłośników pojazdów zabytkowych, ale także promowanie bezpiecznego korzystania z lokalnych dróg oraz cieszenie się malowniczym krajobrazem Beskidu Wyspowego. Rajd, o długości trasy 38 km, w 85% prowadzić będzie przez malownicze drogi gminy Wiśniowa. Impreza zapewnia wiele dodatkowych atrakcji dla uczestników, takich jak pokaz ratownictwa drogowego przeprowadzony przez strażaków z OSP Poznachowice Dolne, prezentacje sprzętu strażackiego oraz quizy motoryzacyjne. Nie zabraknie również strefy zabaw dla dzieci i strefy gastronomicznej. Cały dochód ze strefy gastronomicznej będzie wspierać druhów z OSP Poznachowice Dolne w zakupie nowego wozu strażackiego. Natomiast środki uzyskane z funkcjonowania „cafe strefy” zostaną przekazane na działalność Stowarzyszenia Hospicyjnego „Bądźmy Razem” z Wiśniowej.

Uczestnictwo w turystycznym rajdzie jest możliwe tylko dla zgłoszonych pojazdów. Liczba miejsc w rajdzie jest ograniczona i decyduje kolejność zgłoszeń. Aby zgłosić udział, prosimy kierować zgłoszenia na adres e-mail: motor.klub.wisniowa@wp.pl. W zgłoszeniu należy podać imię i nazwisko, markę i model pojazdu oraz rok produkcji. Każdy uczestnik rajdu (kierowca) otrzyma zapewniony obiad oraz pakiet niespodziankę z rajdowymi pamiątkami. Osoby, które zapiszą się na rajd, mają obowiązek wzięcia udziału w wydarzeniu (chyba że wystąpią nieprzewidziane okoliczności). Nieobecność na imprezie będzie skutkować brakiem możliwości uczestnictwa w kolejnych inicjatywach organizowanych przez Motór Klub Wiśniowa.

Źródło: Motór Klub Wiśniowa

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ