wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

We wtorek tunel na zakopiance będzie zamknięty

 

We wtorek, 12 grudnia, od godz. 10 do 14 zamknięty będzie tunel w ciągu Zakopianki – odbędą się tam ćwiczenia służb ratowniczych. Ruch samochodowy będzie poprowadzony objazdem przez Mszanę Dolną – informuje GDDKiA. 

ĆwiczeniaTunel będzie na około cztery godziny zamknięty dla samochodów. Tunel na Zakopiance to część drogi ekspresowej S7, która równocześnie wchodzi w skład Transeuropejskiej sieci transportowej TEN-T. Przepisy dotyczące bezpieczeństwa tuneli na tego rodzaju trasach nakładają na nas obowiązek przeprowadzenia co roku ćwiczeń dla personelu tunelu i służb ratunkowych. Nasz tunel funkcjonuje już od ponad roku, ostatnie ćwiczenia przeprowadziliśmy w nim tuż przed jego otwarciem.

W ćwiczeniach wezmą udział strażacy, medycy, policjanci oraz pracownicy Centrum Zarządzania Tunelem, Wydziału Zarządzania Kryzysowego Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego i Centrum Powiadamiania Ratunkowego. Celem będzie sprawdzenie funkcjonowania systemów ratowniczych tunelu oraz przeprowadzenie ćwiczeń mających na celu koordynację działań różnych służb.

ObjazdTunel pod Luboniem Małym będzie zamknięty we wtorek (12 grudnia), od 10 do 14. W tym czasie kierowcy będą korzystać z objazdu. Jadący w kierunku Rabki na węźle Lubień zjadą na drogę wojewódzką nr 968 prowadzącą do Mszany Dolnej. W Mszanie skręcą prawo, na drogę krajową nr 28, którą dojadą do węzła Skomielna Biała i trasy S7.

Samochody jadące w kierunku Krakowa na węźle Skomielna Biała zjadą na DK28 w kierunku Mszany Dolnej, a następnie skręcą w lewo na DW968, którą dojadą do węzła Lubień.

Informacje i zdjęcie: GDDKiA

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ