wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Wakacje z Małopolskimi Terytorialsami

 

W sobotę, 10 lutego 200 kandydatów zgłosiło się do służby w 11 Małopolskiej Brygadzie Obrony Terytorialnej, wśród nich znaleźli się studenci, uczniowie szkół średnich oraz nauczyciele.

Dzisiaj rozpoczęło szkolenie wojskowe aż 200 nowych rekrutów, które ma przygotować ich do pełnienia terytorialnej służby wojskowej. W tegorocznym szkoleniu „Ferii z WOT” bierze udział 16% kobiet.

Program zajęć obejmuje ćwiczenia z taktyki, obsługi broni, strzelania, musztry oraz podstaw medycyny pola walki. Oficer Prasowy 11 MBOT, kapitan Adam Trębacz, podkreśla, że zakładanie opaski uściskowej, zwanej stazą, oraz skuteczne korzystanie z profesjonalnych opatrunków są kluczowymi umiejętnościami, które muszą opanować przyszli żołnierze.

Szkolenia odbywają się w Garnizonowych Ośrodkach Szkoleniowych, między innymi w „Pasterniku” oraz na Pustyni Błędowskiej. Część z nowo wcielonych kandydatów podaje jako powody przystąpienia do szkolenia kontynuację rodzinnej tradycji służby, chęć przeżycia przygody oraz przygotowanie się do ewentualnej sytuacji kryzysowej.

„11 Małopolska Brygada Obrony Terytorialnej to formacja, która kontynuuje polskie tradycje niepodległościowe i służy lokalnej społeczności. Dlatego każdy ochotnik, który chce zrealizować swoje marzenia i służyć ojczyźnie, znajdzie u nas miejsce” – zapewnia kapitan Adam Trębacz.

Szkolenie zakończy się pętlą taktyczną, czyli egzaminem z użyciem materiałów do pozoracji pola walki. Po zdaniu egzaminu uczestnicy przystąpią do uroczystej przysięgi, która odbędzie się 25 lutego o godzinie 11:00 na Rynku w Myślenicach.

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ