sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

VI Otwarta Przysłona – Spotkania z mgFoto – „Krótka historia fotografii tatrzańskiej”

 

VI Otwarta Przysłona – Spotkania z mgFoto – „Krótka historia fotografii tatrzańskiej” – spotkanie autorskie z Krzysztofem Wojnarowskim odbędzie się 12 stycznia o godz. 18:30 w studio mgFoto, budynek MOKiS (wejście od strony biblioteki)

Krzysztof Wojnarowski urodził się w 1964 roku w Krakowie. Ukończył filologię angielską na Uniwersytecie Jagiellońskim. Jest redaktorem, tłumaczem i fotografikiem, zrzeszonym w Związku Polskich Artystów Fotografików.

W 2009 roku został zaproszony przez Muzeum Historii Fotografii do udziału w VI Krakowskiej Dekadzie Fotografii zorganizowanej dla upamiętnienia setnej rocznicy śmierci Mieczysława Karłowicza. Zaprezentował zbiór dwudziestu trzech prac pod tytułem „Impresje karpackie”. Od tego czasu otrzymuje liczne zaproszenia od muzeów i galerii sztuki w całym kraju zagranicą, gdzie prezentuje swoje kolejne wystawy.

W 2012 roku, jako autor zdjęć, wydał wspólnie z Michałem Jagiełłą album poetycki „Tatry. Koncert na dwóch”, który jest próbą nawiązania artystycznego dialogu między wierszem i obrazem.

W 2021 roku, wspólnie z Konradem K. Polleschem zaprezentował wystawę fotografii „TATRY–Przestrzenie ulotne. Dwa spojrzenia”, która była pomyślana jako dyskurs dwóch twórców na temat nieprzemijalności i jednocześnie ulotności przestrzeni Tatr, również w wymiarze metafizycznym, a także jako zderzenie dwóch języków fotografii, w którym współczesna technika cyfrowa spotyka się ze starymi, tzw. szlachetnymi technikami fotograficznymi.

Foto: MgFoto

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ