poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Utrudnienia na Zakopiance w Gaju

 

W poniedziałek, 11 września, rozpocznie się kolejny etap prac związanych z budową węzła drogowego na Zakopiance w Gaju. Na terenie pasa zieleni między dwiema jezdniami rozpocznie się konstrukcja tymczasowej podpory, która będzie wykorzystana do montażu wiaduktu nad drogą krajową nr 7.

W związku z tym obie jezdnie, w kierunku Krakowa i Myślenic, zostaną zwężone do jednego, prawego pasa ruchu na odcinku około 200 metrów. Utrudnienia będą obowiązywać od godziny 7 rano w poniedziałek do południa w czwartek.

GDDKiA informuje, że przystanek autobusowy przy ul. Widokowej na jezdni w kierunku Myślenic zostanie przeniesiony na okres 1,5 miesiąca.

Przystanek, znajdujący się dotąd za skrzyżowaniem z ulicą Widokową, przeniesiemy przed skrzyżowanie. Za skrzyżowaniem będziemy poszerzać jezdnię i przygotowywać docelową zatokę autobusową – czytamy w komunikacie GDDKiA.

Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie średnio w tym miejscu przejeżdża prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt ma na celu poprawę bezpieczeństwa zarówno kierowców, jak i pieszych.

fot. GDDKiA w Krakowie

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ