sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Stok narciarski Chełm w Myślenicach został zamknięty

 

Na zboczu góry Chełm w Myślenicach, na stoku narciarskim, doszło do incydentu, w którym kilka osób utknęło. W poniedziałkowe popołudnie grupa narciarzy korzystających z wyciągu krzesełkowego została zatrzymana z powodu awarii urządzenia. Czworo z nich utknęło w powietrzu. Odpowiedzialny za zarządzanie stokiem narciarsko-turystycznym w Beskidzie Makowskim na górze Chełm jest Sport Arena Myślenice, gdzie miała miejsce usterka.

Na pomoc uwięzionym narciarzom przybyli ratownicy Grupy Podhalańskiej GOPR i ściągnęli ich na dół. Ewakuacja wyglądała w ten sposób, że ratownik z GOPR wspiął się na podpory na wyciągu, następnie przypinając się do liny trakcyjnej dotarł do narciarzy. A następnie na linach kolejno ewakuował osoby uwięzione na wyciągu.

– Na kolei, na wyciągu nie było wielu osób, więc sama ewakuacja trwała kilkanaście minut. Nikomu nic się nie stało. Narciarze zostali bezpiecznie na linach ewakuowani na dół – mówi ratownik dyżurny Grupy Podhalańskiej GOPR.

W akcji oprócz GOPR uczestniczyły także inne służby ratownicze: JRG Myślenice, OSP Myślenice Zarabie i policja.

Stok narciarski został zamknięty z powodu nie tylko awarii, lecz także niekorzystnych warunków pogodowych, w tym dodatniej temperatury i topniejącego śniegu.

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ