poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Skrzyżowanie ul. Dunin-Brzezińskiego Przechodzi Modernizację

Nowe przejście dla pieszych, wzbogacone w chodniki, oświetlenie, oznakowania, a także miejsca parkingowe z udogodnieniem dla niepełnosprawnych powstaną w związku z modernizacją skrzyżowania ul. podpułkownika Dunin-Brzezińskiego z ul. Solidarności w Myślenicach.

O planowanych zmianach, które miały na celu poprawę warunków na skrzyżowaniu ul. podpułkownika Dunin-Brzezińskiego i ul. Solidarności w Myślenicach, poinformował burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka. Wspólnie z posłem na Sejm, Władysławem Kurowskim, oraz przewodniczącym Rady Miejskiej w Myślenicach, Mirosławem Fitą, przedstawili plany podczas konferencji, która zgromadziła również przedstawicieli lokalnych mediów.

Koszt całego przedsięwzięcia wyniósł 996 300 zł. Z tego 797 040 zł zostało pokryte dzięki rządowemu dofinansowaniu, natomiast pozostała część finansowana była ze środków własnych Gminy Myślenice. To inwestycja, która przyczyniła się do znaczącej poprawy jakości życia mieszkańców oraz podniosła poziom bezpieczeństwa na tym skrzyżowaniu.

Inwestycja stała się możliwa dzięki pozyskanym środkom finansowym z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg. Gmina Myślenice podjęła się realizacji zadania o nazwie „Budowa przejść dla pieszych w obszarze oddziaływania skrzyżowania ul. Podpułkownika Dunina-Brzezińskiego (na odcinku od km 0+114 do km 0+309, obejmujące przejście dla pieszych w km 0+291) z ul. Solidarności (na odcinku od km 0+852 do km 0+950, z uwzględnieniem przejść dla pieszych w km 0+861 i km 0+891,5) w Myślenicach”.

Foto: UMIG w Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ