wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Rusza budowa tunelu w Krzyszkowicach!

W siedzibie krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad została podpisana umowa na realizację projektu budowy bezkolizyjnego węzła na drodze krajowej „zakopiance” w Krzyszkowicach. W ramach tego projektu planowane jest zlikwidowanie lewoskrętów na obecnym skrzyżowaniu, zastępując je tunelowym przejazdem dla pojazdów oraz przejściem dla pieszych.

W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział przedstawiciele Gminy Myślenice, burmistrz Jarosław Szlachetka oraz sekretarz i zarazem radny powiatowy z Krzyszkowic, Robert Pitala. Umowę sygnowali dyrektor GDDKiA oddział Kraków Tomasz Pałasiński oraz prezes firmy Nowak-Mosty Władysław Nowak. Koszt inwestycji wyniesie 91,1 mln zł, a planowany termin zakończenia inwestycji to IV kwartał 2025 roku.

Przez pięć lat sprawowania funkcji burmistrza Myślenic, moja determinacja, współpraca i podejmowane działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa mieszkańców zaowocowały osiągnięciem celu, który dla innych pozostawał nieosiągalny przez kilkanaście lat. Wszystkim, którzy swoimi dobrymi decyzjami przyczynili się do realizacji tej ważnej dla nas wszystkich inwestycji związanej z budową tunelu w Krzyszkowicach bardzo dziękuję. Bezpieczeństwo mieszkańców jak również nowoczesna infrastruktura drogowa są dla mnie jako burmistrza ogromnie ważne. Cieszę się bardzo, że kolejna inwestycja związana z budową bezkolizyjnego węzła na Zakopiance, którą zapowiadałem będzie realizowana – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Nowy węzeł, dzięki tunelowi, który zostanie zbudowany pod drogą krajową nr 7, pozwoli na bezpieczny wjazd z Krzyszkowic na Zakopiankę w kierunku Krakowa i Myślenic. Będzie w nim również chodnik dla pieszych. Kierowcy jadący z Krakowa do Krzyszkowic będą zjeżdżać z Zakopianki w prawo, a następnie przejeżdżać pod DK7. Dojadą wówczas nową drogą obok agencji pocztowej do przebiegającej przez wieś drogi powiatowej, prowadzącej do Sieprawia. Tą samą trasą, tyle że w przeciwnym kierunku, będą poruszać się pojazdy jadące z Krzyszkowic w kierunku Myślenic.  Ruch z Myślenic do Krzyszkowic i z Krzyszkowic na Zakopiankę w kierunku Krakowa będzie poprowadzony przebudowaną drogą powiatową. Inwestycja pozwoli też na poprawę zjazdu i wyjazdu na DK7.

informacja prasowa

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ