wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Przetarg na nowy węzeł drogowy w Myślenicach rozstrzygnięty

Firma Banimex została wybrana do realizacji budowy nowego węzła w Myślenicach, co przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa na skrzyżowaniu Zakopianki z ul. Sobieskiego. Projekt obejmuje również planowaną kładkę dla pieszych, która powstanie na wysokości przystanku Tarnówka. Przewiduje się zakończenie inwestycji w połowie przyszłego roku.

W ramach ogłoszonego przetargu przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad, wpłynęło 7 ofert, z czego najlepszą przedstawiła firma Banimex. Obecnie wykonawcy mają 10 dni na potencjalne odwołania. W przypadku ich braku, wybrany wykonawca będzie zobowiązany do złożenia gwarancji należytego wykonania robót, co umożliwi podpisanie umowy – informuje Monika Skrzydlewska z GDDKiA w Krakowie.

Budowa ronda na ul. Sobieskiego będzie skutkować likwidacją sygnalizacji świetlnej, odpowiedzialnej za bezpieczne przejście pieszych, ale obecnie spowalniającej ruch na Zakopiance. Dodatkowe pasy zostaną wybudowane na skrzyżowaniu trasy z Zakopanego do Krakowa i ul. Sobieskiego, umożliwiając bezkolizyjny wjazd na węzeł i na Zakopiankę. Istotnym elementem projektu jest również budowa nowej kładki dla pieszych w rejonie dawnego Cmentarza Żydowskiego w Myślenicach.

– Dzięki temu planowi możliwe będzie zlikwidowanie istniejącego przejścia, co umożliwi bezpieczne przekraczanie Zakopianki przez mieszkańców – podkreśla Monika Skrzydlewska.

– To ważna inwestycja, na którą czekają nie tylko mieszkańcy Myślenic, ale także podróżujący Zakopianką. Cieszę się, żę podjęte przeze mnie działania finalizują się, a etap budowy węzła będzie tylko ich dopełnieniem. Inwestycja wpłynie korzystanie na poprawę bezpieczeństwa i poprawy jakości życia mieszkańców – komentuje burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Wartość inwestycji oszacowano na 56 milionów złotych, a okres trwania prac to 18 miesięcy (bez wliczenia przerw zimowych).

Foto: GDDKiA

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ