poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Przebudowa drogi gminnej w Łękach

 

W październiku zeszłego roku Gmina Myślenice otrzymała dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg na przebudowę drogi gminnej nr 540270K w Łękach. 1 marca burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka, wraz z skarbnikiem Anitą Kurdziel i radnym Stanisławem Topy z Łęk, podpisali umowę na dofinansowanie z wojewodą małopolskim Krzysztofem Janem Klęczarem.

Gmina Myślenice ogłosiła już przetarg na wybór wykonawcy tej inwestycji. Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg pokryje 70% kosztów inwestycji, co według kosztorysu inwestorskiego wyniosło 2 073 199,00 zł. Po przetargu firma „DROG-BUD” Franciszka Fryca ze Spytkowic zaproponowała wykonanie inwestycji za kwotę 1 890 010,21 zł.

– Przebudujemy drogę gminną w Łękach, a pozwolą na to kolejne już środki rządowe, które skutecznie pozyskujemy na poprawę infrastruktury drogowej w naszej gminie. Pozyskane dofinansowanie pokryje 70% całości inwestycji, natomiast jego ostateczną kwotę poznamy dopiero po podpisaniu umowy z wykonawcą, gdyż po rozstrzygnięciu przetargu wykonawcy zaproponowali niższą kwotę realizacji inwestycji, niż pierwotny kosztorys inwestorski – wyjaśnia Jarosław Szlachetka, burmistrz Miasta i Gminy Myślenice.

Umowa z wojewodą Krzysztofem Janem Kleczarem dotyczy przebudowy drogi gminnej nr 540270K w miejscowości Łęki, Gmina Myślenice, na odcinku od 0+000 do 0+426,50 km. Przebudowa obejmie 427-metrowy odcinek drogi oraz budowę chodnika, oświetlenia, urządzeń BRD i odwodnienia. Projekt będzie wspierany przez Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg, a zakończenie inwestycji planowane jest na koniec listopada.

Źródło: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ