wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Pod zakopianką Krzyszkowice powstanie tunel

– Ogłosiliśmy przetarg na budowę węzła drogowego na Zakopiance w Krzyszkowicach. Inwestycja pozwoli na bezkolizyjny wjazd na drogę krajową nr 7. Na oferty czekamy do 30 listopada informuje krakowski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.

– Zgodnie z naszymi zapowiedziami to miliowy krok w stronę realizacji tej niezwykle ważnej inwestycji dla poprawy bezpieczeństwa użytkowników Zakopianki. Dziękuję za dobrą współpracę posłowi Władysławowi Kurowskiemu, a także ministrowi Andrzejowi Adamczykowi i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, że możemy przekazać mieszkańcom kolejne znakomite wieści -powiedział burmistrz Miasta i Gminy Myślenice, Jarosław Szlachetka.

Nowy węzeł drogowy umożliwi bezpieczny wjazd z Krzyszkowic na Zakopiance w kierunku Krakowa i Myślenic. Ten cel zostanie osiągnięty poprzez budowę tunelu, który przechodzi pod drogą krajową nr 7. W tunelu znajdzie się również chodnik dla pieszych. Kierowcy podróżujący z Krakowa do Krzyszkowic będą mieli możliwość zjechania z Zakopianki w prawo, a następnie przejazdu pod DK7, aby dojechać nową drogą, prowadzącą obok agencji pocztowej i dalej na drogę powiatową, która prowadzi do Sieprawia.

Kierunkiem tym poruszać się będą również pojazdy jadące z Krzyszkowic w kierunku Myślenic. Ruch z Myślenic do Krzyszkowic i z Krzyszkowic w kierunku Krakowa zostanie przekierowany na przebudowaną drogę powiatową w pobliżu Zakopianki. Dzięki usprawnieniom na zjeździe z DK7 i wjeździe na nią, bezpieczeństwo zostanie znacząco poprawione.

Ruch na Zakopiance systematycznie rośnie. W rejonie przyszłego węzła Zakopianką codziennie przejeżdża niemal 40 tysięcy pojazdów, zgodnie z danymi z ostatniego Generalnego Pomiaru Ruchu, przeprowadzonego w latach 2020-2021. Dzięki budowie tego węzła i eliminacji skrętów w lewo, zdecydowanie wzrośnie poziom bezpieczeństwa w tym obszarze.

Wykonawca na budowę węzła będzie miał 18 miesięcy od podpisania umowy, nie licząc 3-miesięcznych przerw zimowych. Uwzględniając te przerwy węzeł powinien powstać w ciągu 2 lat.

Źródło: GDDKiA

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ