wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Trzygwiazdkowy turniej Plaża Open w Myślenicach

 

W Myślenicach odbył się drugi tegoroczny trzygwiazdkowy turniej Plaża Open. Przez trzy dni polskie i zagraniczne pary rywalizowały o medale, nagrody i punkty do rankingu eliminacji mistrzostw Polski. Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak stanęły na najwyższym stopniu podium, podczas gdy Czesi triumfowali w turnieju mężczyzn. Matyas Jezek zdobył drugie złoto w Małopolsce, tworząc parę z Adamem Waberem.

Zmagania rozpoczęły się od środowych eliminacji, które przebiegły sprawnie i szybko, a także przyniosły kilka interesujących spotkań. Do turnieju głównego awansowały pary siatkarzy: Czachorowski/Besarab, Kucharski/Kobyliński, Podborączyński/Lorenc, Ilewicz/Wołoszuk, Pihera/Mrkous, Kaniewski/Okrzeja i Paszkowski/Chiniewicz. W przypadku siatkarek, kwalifikacje zakończyły się sukcesem dla duetów: Szczytowicz/Tokarska, Puławska/Gajtkowska, Szajewska-Skuta/Szymoniak, Adamska/Taranko, Strąg/Biranowska, Zawiślak/Sikorska, Moczko-Knapiak/Nowak, Antczak/Czupryniak.

W czwartek odbyły się długie zmagania, które wyłoniły pierwsze półfinałowe pary oraz te, które miały rywalizować o miejsce w „czwórce”. Okazało się, że przez cały turniej Dorota Strąg i Paulina Biranowska osiągały sukcesy. Pomimo udziału w eliminacjach, zdobyły później medal. Trudna gra pełna wzlotów i upadków doprowadziła do tego, że Strąg i Biranowska stanęły na najniższym stopniu podium. Warto zauważyć, że bez porażki awansowały do półfinału. Tam spotkały się z duetem Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak, które zajęły drugie miejsce w Plaży Open w Mysłowicach. Te zawodniczki miały trudniejszą drogę, ponieważ miały jedną przegraną i awansowały do półfinału z prawej strony turniejowej drabinki. Aneta Kaczmarek i Julia Gierczyńska awansowały do półfinału bez straty seta. Tam spotkały się z duetem Kinga Legieta i Aleksandra Chyła, który w piątek rano pokonał duet Wołoszyn/Zackiewicz, zapewniając sobie miejsce w półfinale. Ten półfinał był najbardziej zacięty.W pierwszym secie półfinału doszło do długiej gry na przewagi, z której zwycięsko wyszła para Kaczmarek/Gierczyńska. Awans do finału zdobyły także Łukaszewska i Błasiak. Mecz o najniższe miejsce na podium był niezwykle emocjonujący. Po trzech setach triumfowali wspomniani wcześniej Strąg i Biranowska. W finale dominowały Justyna Łukaszewska i Izabela Błasiak, zdobywając złote medale.

W turnieju mężczyzn finałowymi parami były duety awansujące z prawej strony drabinki. Adam Waber i Matyáš Ježek oraz Michał Korycki i Miłosz Kruk triumfowali mimo jednej porażki. W tie-breakach Igor Ciemachowski i Piotr Groszek zdobyli brązowy medal, a zwycięstwo w finale należało do czeskiego duetu. Kolejny turniej Plaża Open odbędzie się w Białymstoku w dniach 7-9 lipca, a Orlen jest sponsorem strategicznym cyklu, a Małopolska – partnerem myślenickiego turnieju.

Turniej kobiet: ćwierćfinały z prawej strony:

 • Agnieszka Wołoszyn/Izabela Zackiewicz – Kinga Legieta/Aleksandra Chyła

0:2 (17:21, 21:23)

 • Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak – Agata Wawrzyńczyk/Magdalena Saad

  2:0 (21:10, 21:9)

półfinały:

 • Aneta Kaczmarek/Julia Gierczyńska – Kinga Legieta/Aleksandra Chyła

  2:0 (27:25, 21:14)

 • Dorota Strąg/Paulina Biranowska – Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak

  0:2 (17:21, 10:21)

Mecz o 3. miejsce:

 • Kinga Legieta/Aleksandra Chyła – Dorota Strąg/Paulina Biranowska

  1:2 (14:21, 21:17, 9:15)

Finał:

 • Aneta Kaczmarek/Julia Gierczyńska – Justyna Łukaszewska/Izabela Błasiak 

  0:2 (14:21, 13:21)

Turniej mężczyzn: ćwierćfinały z prawej strony:

 • Jarosław Lech/Tomasz Jaroszczak – Adam Waber/Matyáš Ježek

0:2 (13:21, 14:21)

 • Michał Korycki/Miłosz Kruk – František Pihera/Jan Mrkous

  2:1 (18:21, 21:19, 15:12)

półfinały:

 • Mateusz Podborączyński/Adam Lorenc – Adam Waber/Matyáš Ježek

0:2 (14:21, 16:21)

 • Piotr Groszek/Igor Ciemachowski – Michał Korycki/Miłosz Kruk

  0:2 (19:21, 12:21)

Mecz o 3. miejsce:

 • Mateusz Podborączyński/Adam Lorenc – Piotr Groszek/Igor Ciemachowski

1:2 (13:21, 25:23, 12:15)

Finał:

 • Adam Waber/Matyáš Ježek – Michał Korycki/Miłosz Kruk

2:1 (21:13, 19:21, 15:7)

Foto: esedno.pl

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ