wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Planowana przebudowa skrzyżowania DK7 w Myślenicach

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała o ogłoszeniu przetargu na budowę nowego węzła drogowego na drodze krajowej nr 7 w Myślenicach, który połączy ulicę Sobieskiego (drogę powiatową nr K1967) z główną trasą. Planowany węzeł ma na celu poprawę bezpieczeństwa i płynności ruchu na tym odcinku DK7.

Przewiduje się, że wykonawca będzie miał 18 miesięcy na realizację kontraktu, licząc od daty podpisania umowy. Należy zaznaczyć, że okres zimowy (od 16 grudnia do 15 marca).

Planowane są zmiany na skrzyżowaniu DK7 z ulicą Sobieskiego w Myślenicach. Projekt zakłada likwidację sygnalizacji świetlnej i przebudowę na węzeł drogowy typu trąbka. Przewiduje się dodatkowe pasy włączania i wyłączania oraz budowę łącznic i kładki dla pieszych. Istniejące przejście na jezdni zostanie zlikwidowane. Na południowej stronie DK7 powstanie skrzyżowanie z prawoskrętami, a na ulicy Sobieskiego pojawi się małe rondo. Projekt obejmuje również poprawę odwodnienia, oświetlenie terenu i ewentualne ekrany akustyczne. Prace mają na celu zwiększenie płynności ruchu na DK7. Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych GDDKiA.

Źródło finansowania– Inwestycja jest finansowana ze środków budżetowych, które są dostępne dla Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Foto: UMiG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ