sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Piknik ekologiczny w Myślenicach

 

Gmina Myślenice otrzymała wsparcie finansowe w wysokości 7 650,00 zł na zrealizowanie projektu o nazwie „Akcja Edukacyjna dla Dzieci i Młodzieży podczas Pikniku Ekologicznego w Gminie Myślenice”. Inicjatywa ta została sfinansowana przez „Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej (Część 2) – Fundusz Ekologii”.

W trakcie akcji edukacyjnej dzieci miały okazję uczestniczyć w interaktywnych zajęciach na specjalnie przygotowanym stanowisku, gdzie poprzez zabawę oraz różne konkursy prowadzone przez animatorów zdobywały wiedzę na temat ekologii. Dodatkowo brały udział w plenerowej grze edukacyjnej poświęconej ekologii i ochronie środowiska. Dzieci i młodzież uczestniczyły również w warsztatach plastycznych, podczas których tworzyły ręcznie zabawki z papieru, przedstawiające zagrożone gatunki ptaków. Kreatywne wykonanie zabawek było nagradzane sadzonkami wrzosów oraz cebulami tulipanów.

W ramach projektu odbyły się również warsztaty przyrodnicze, które skupiały się na problematyce smogu i korzystaniu z czujników powietrza. Celem tych zajęć było zwiększenie świadomości uczniów dotyczącej zagrożeń związanych z zanieczyszczeniem powietrza oraz dostarczenie narzędzi umożliwiających podejmowanie działań na rzecz poprawy jakości powietrza i ochrony środowiska. Całość uzupełnił catering z zdrowymi przekąskami dla wszystkich uczestników, przygotowany przez koła gospodyń wiejskich z terenu Gminy Myślenice.

„Niniejszy projekt został dofinansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej”.

 

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ