sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Orszak Trzech Króli w Myślenicach

 

To najbardziej kolorowe przedstawienie jasełek na świecie! Przez ulice Myślenic przeszedł Orszak Trzech Króli! Trzej mędrcy Kacper, Melchior i Baltazar w korowodach czerwonym, niebieskim i zielonym wraz z mieszkańcami podążali do Rynku z kolędami na ustach, by oddać pokłon Nowonarodzonemu.

Orszak czerwony z królem Kacprem, reprezentujący Europę, został zorganizowany przez parafię Świętego Brata Alberta w Myślenicach, rozpoczynając się spod kościoła parafialnego na Osiedlu 1000-lecia. Orszak niebieski z królem Baltazarem, który wystartował na Placu Targowym na Dolnym Przedmieściu, był dziełem parafii Świętego Wojciecha w Osieczanach, symbolizując Afrykę. Natomiast zielony korowód azjatycki z Królem Melchiorem reprezentowała parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie, rozpoczynając swój kolorowy pochód spod kościoła parafialnego w Bysinie.

Na Rynku odbyły się jasełka przygotowane przez Oazę Dzieci Bożych działającą przy Sanktuarium Pani Bożej Myślenickiej we współpracy z Grupą Misterium, a wspólne kolędowanie zaintonowała Schola Różyczki Pani Myślenickiej.

Burmistrz Jarosław Szlachetka podziękował wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Orszaku Trzech Króli :

 – Dziękuje wszystkim zaangażowanym w organizację tegorocznego Orszaku Trzech Króli. Życzę, abyśmy nie tylko w tych świątecznych dniach, ale i przez wszystkie 2024 roku potrafili we wspólnocie i wzajemnej życzliwości zawsze podążać ku dobru za światłem Betlejemskiej Gwiazdy.

Organizatorami Orszaku Trzech Króli były Miasto i Gmina Myślenice oraz parafia Narodzenia Najświętszej Marii Panny w Myślenicach, a wsparcie organizacyjne zapewniły Myślenicki Ośrodek Kultury i Sportu, OSP Myślenice Górne Przedmieście, Reprezentacyjny Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, Reprezentacyjna Orkiestra Miasta i Gminy Myślenice oraz parafie: Świętego Brata Alberta w Myślenicach, Świętego Wojciecha w Osieczanach oraz Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bysinie.

Podczas Orszaku, jak co roku Zespół Parafialny Caritas Betania przeprowadził zbiórkę dla najbardziej potrzebujących. Każdy mógł przynieść i złożyć w darze żywność, albo wrzucić datek do puszki.

 

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ