poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Nowa Inwestycja przy skrzyżowaniu ul. Solidarności z Dunin-Brzezińskiego

Gmina Myślenice zakończyła kolejną inwestycję drogową! Projekt o nazwie „Budowa przejść dla pieszych w obszarze oddziaływania skrzyżowania ul. Podpułkownika Dunin Brzezińskiego z ul. Solidarności w Myślenicach”, otrzymał dofinansowanie z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w wysokości 669 715,00 zł.

– Inwestycja została zakończona i oddana do użytku. Powstały nowe przejścia dla pieszych, a ponadto w tym miejscu rozbudowana została sieć pieszych ciągów komunikacyjnych oraz oświetlenie uliczne. Najważniejsze jest jednak, że nowe miejsca parkingowe zwiększyły możliwości pozostawiania samochodów przez mieszkańców okolicznych bloków, a przede wszystkim poprawiły bezpieczeństwo i widoczność kierowców na ulicy Dunin-Brzezińskiego, co często zgłaszali mieszkańcy tej okolicy. Miejsc parkingowych przybyło już wcześniej dzięki budowie łącznika ulicy Solidarności, a teraz kolejne powstały przy ulicy Dunin-Brzezińskiego, co jest istotnym krokiem w związku z zapotrzebowaniem na miejsca parkingowe w gęsto zaludnionym osiedlu 1000-lecia. Cieszę się, że nasz samorząd zrealizował tę inwestycję – mówi Jarosław Szlachetka, burmistrz Myślenic.

W ramach zadania zrealizowano trzy przejścia dla pieszych, rozbudowano chodniki, oświetlenie uliczne oraz miejsca parkingowe. Dodatkowo wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe oraz zamontowano urządzenia bezpieczeństwa ruchu drogowego. Inwestycja ta przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa pieszych oraz uporządkowania ruchu w tym rejonie.

Źródło: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ