poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Nowa Droga Północna w Jaworniku oficjalnie otwarta

 

W Jaworniku miała miejsce uroczystość otwarcia i oddania do użytku tzw. Drogi Północnej. Inwestycja kosztowała 14 mln zł, z czego 9 mln zł pochodziło z pozyskanego przez gminę dofinansowania z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

Łączna długość przebudowanego odcinka drogi to 2,5 kilometra, położono nową nawierzchnię bitumiczną o szerokości jezdni 5,5 metra, wybudowano też chodnik dla pieszych, kanalizację deszczową, trzy przejścia dla pieszych w tym jedno z azylem oraz dedykowanym ledowym oświetleniem. Ekologiczne oświetlenie uliczne powstało w całym ciągu drogi, gdzie zamontowano łącznie 77 słupów wraz z oprawami oświetleniowymi. 

W ramach inwestycji wykonano m.in. nowy most żelbetowy o konstrukcji ramowej, którego długość to blisko 11 metrów z taką samą szerokością licząc jezdnię i obustronny chodnik. Na obiekcie zamontowano też nowe balustrady.

– Zakres inwestycji był bardzo duży, a prowadzone roboty wiązały się z pewnymi uciążliwościami dla mieszkańców tej części Jawornika, niemniej jednak warto było zainwestować remont tej drogi, warto było wykazać się cierpliwością podczas utrudnień w dojeździe do swoich gospodarstw domowych i stosowanych dla mieszkańców objazdów, bo dzięki temu dziś możemy korzystać z bezpiecznej infrastruktury drogowej odpowiadających standardom XXI wieku – mówi burmistrz Jarosław Szlachetka.

 

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ