wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Nielegalne wyścigi samochodowe

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach przeprowadzili akcję o nazwie „Nielegalne Wyścigi” dnia 1 września tego roku. Celem tych działań było skuteczne zwalczanie nielegalnych wyścigów na obszarze naszego powiatu. Akcja miała na celu kontrolę kierowców, którzy rażąco naruszają przepisy ruchu drogowego.

W trakcie działań, które miały miejsce w piątek, policjanci z Myślenic poddali kontroli 44 pojazdy. Podczas tych kontroli ujawniliśmy 37 wykroczeń, w tym 14 związanych z nieodpowiednim stanem technicznym pojazdów oraz 6 przypadków przekroczenia dozwolonej prędkości. Ponadto, zatrzymano 2 kierowców, którzy nie mieli uprawnień do prowadzenia pojazdów, oraz odebrano 8 dowodów rejestracyjnych. W trakcie kontroli korzystano z urządzeń do pomiaru głośności wydechu oraz oceny przepuszczalności światła w szybach pojazdów.

Niezależnie od tego, że nielegalne wyścigi często są organizowane przez młodych, niedoświadczonych kierowców, warto podkreślić, że stanowią one ogromne zagrożenie zarówno dla uczestników, jak i dla innych użytkowników dróg oraz otoczenia. Drogi publiczne nie są miejscem do przeprowadzania wyścigów i rajdów samochodowych. Apelujemy o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Mandat karny to tylko jedna z możliwych konsekwencji naruszania przepisów. Należy pamiętać, że wyścigi uliczne niosą ze sobą poważne ryzyko tragicznych wypadków i stanowią śmiertelne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ