poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Nastolatek handlował narkotykami, pod monitoringiem miejskim

 

Dzięki informacji od pracownicy monitoringu miejskiego kryminalni z Myślenic zatrzymali 19-latka, który miał przy sobie prawie 200 gramów narkotyków, które usiłował sprzedać… tuż pod miejską kamerą.

W czwartek 14 marca obsługa monitoringu ze straży miejskiej powiadomiła dyżurnego, że przy Miejskim Ośrodku Kultury i Sportu w Myślenicach, siedzą młodzi mężczyźni, których zachowanie wskazuje, że mogą zajmować się handlem narkotykami.

Już po kilku minutach na miejscu pojawili się policjanci. Gdy sprawdzili zawartość kieszeni i plecaków siedzących tam mężczyzn okazało się, że jeden z nich miał przy sobie dużą ilość środków odurzających. 19-latek, który posiadał przy sobie 114 gramów marihuany i 80 gramów haszyszu został zatrzymany.

Zastosowano wobec niego środki zapobiegawcze w postaci dozoru policyjnego, zakazu opuszczania kraju i poręczenia majątkowego. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

Kto, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej, udziela innej osobie środka odurzającego, substancji psychotropowej lub nowej substancji psychoaktywnej, ułatwia użycie albo nakłania do użycia takiego środka lub substancji, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.

Foto: KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ