wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Modernizacja stadionu KS Dalin Myślenice: Umowa podpisana!

 

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podpisał umowę z firmą Interhall z Katowic na wykonanie modernizacji stadionu, a całkowity koszt wyniesie 30 498 000,00 zł.

– To historyczna chwila dla Myślenic, dla klubu sportowego Dalin Myślenice i całej sportowej społeczności naszego miasta. Myślenice zasługują na stadion miejski z prawdziwego zdarzenia, dostosowany do wymogów rozgrywek wysokiego szczebla rozgrywkowego, a bieżnia i dodatkowe udogodnienia pozwolą na korzystanie z obiektu także przez zawodników innych dyscyplin sportowych niż piłka nożna. Z boiska korzystają piłkarze Dalinu Myślenice, piłkarki Respektu Myślenice, ale też Wisła Kraków. Dzięki współpracy z Zarządem Klubu oraz naszej ciężkiej pracy związanej z opracowaniem projektu, pozyskaniem środków z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych możemy przystąpić do realizacji kolejnej ważnej sportowej inwestycji dla Myślenic. Nowoczesny stadion będzie wizytówką naszego miasta – wyjaśnia burmistrz Jarosław Szlachetka.

Gmina Myślenice pozyskała dofinasowanie na realizację tego zadania z Rządowego Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład w kwocie 25 milionów złotych. Wkład Gminy Myślenice to kwota ok. 5 mln zł. W uroczystym podpisaniu umowy wzięli udział przedstawiciele zarządu klubu na czele z prezesem Tomaszem Bargielem, poseł Władysław Kurowski, radny wojewódzki Robert Bylica oraz kierownictwo Urzędu Miasta i Gminy Myślenice i Wydziału Inwestycji.

Rozpoczęcie prac budowlanych planowane jest od rozbiórki zadaszonej trybuny widowiskowej, budynku gospodarczego oraz budynku sprzedaży biletów. Dodatkowo, przewiduje się demontaż odcinka kanalizacji opadowej oraz tablicy wyników. Kolejnym etapem będzie budowa nowej, zadaszonej trybuny widowiskowej wraz z zagospodarowaniem przestrzeni pod nią, a także modernizacja głównej płyty murawy.

Inwestycja swoim zakresem obejmuje m.in. takie elementy jak budowa budynku sanitarno-szatniowego z pomieszczeniami pomocniczymi, budowa wolnostojącej wiaty biletowej, budowa boiska sportowego z nawierzchnią z trawy naturalnej oraz instalacją nawadniającą i odwodnieniem drenażowym, budowa bieżni lekkoatletycznej, budowa dwóch boisk sportowych z nawierzchnią syntetyczną i odwodnieniem drenażowym, budowa obiektów małej architektury w miejscu publicznym (ławki, stojaki na rowery, kosze na śmieci, bramki wejściowe), budowa ogrodzenia w formie piłkochwytów, budowa tablicy wyników na konstrukcji stalowej wraz z instalacjami elektryczną i teletechniczną oraz budowa zewnętrznej infrastruktury technicznej obejmującej: kanalizację opadową, dwanaście zbiorników szczelnych na wody opadowe, oświetlenie zewnętrzne, niskoprądową instalację monitoringu oraz nagłośnienia, czy wewnętrzny układ komunikacyjny (stanowiska postojowe, dojście i dojazd do budynku).

Wizualizacja, źródło: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ