wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Mieszkańcy Powiatu Myślenickiego gotowi na „Protest Wolnych Polaków”

Wydarzenia ostatnich tygodni, o których głośno w całym w całym kraju, stały się ważne także dla dużej części mieszkańców Powiatu Myślenickiego.

Myślenickie struktury Prawa i Sprawiedliwości, skupione wokół posła na sejm Władysława Kurowskiego, Klubu Gazety Polskiej i innych organizacji regionu, planują wyjazd dużej grupy tutejszych mieszkańców, na „Protest Wolnych Polaków”. Dzisiejsze informacje o zatrzymaniu przez policję w Kancelarii Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej posłów Kamińskiego i Wąsika, dolały oliwy do ognia.

Jak nieoficjalnie dowiedziała się nasza redakcja, mowa o kilkuset osobach z naszego powiatu, które organizują się indywidualnie oraz deklarują chęć uczestnictwa w proteście, jadąc specjalnie na ten cel przygotowanymi autobusami.

Jak przekazał nam nasz rozmówca – osoba bliska organizatorom – od dawna nie było tak wielkiego poruszenia ostatnimi wydarzeniami i poparcia wielu osób bezpośrednio nie związanych z Prawem i Sprawiedliwością. „Telefony właściwie nie przestają dzwonić, ludzie chcą się zapisywać na wyjazd, pomóc w organizacji, finansować przejazd autobusów, to wręcz niesamowite, jak nasi mieszkańcy zareagowali na to co dzieje się obecnie w Warszawie”. Dopytywany o powód tak dużego zainteresowania, mówi: „Dzisiejsze oddalenie przez KRS wniosku o wpisanie nowych członków rady nadzorczej Telewizji Polskiej i mianowanego przez nich prezesa TVP Tomasza Syguta do Krajowego Rejestru Sądowego, ze względu na fakt, iż decyzje podjęte zostały przez organ nieuprawniony (Decyzję w sprawie podjął XIII wydział Gospodarczy KRS w Warszawie), wskazuje że od początku, mają miejsce działania bezprawne, na które nie wolno się godzić. Ludzie to rozumieją, to nie jest tak, jak mówią politycy obecnie będący przy władzy, nie może być zgody na łamanie zasad konstytucji.” Protest odbędzie się już jutro, t.j., w czwartek 11 stycznia 2024 r., o godzinie 16.00 pod budynkiem Sejmu RP w Warszawie.

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ