wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Kajakowanie nad Rabą na Dolnym Jazie

 

Myślenice znane są ze swojego malowniczego krajobrazu, a teraz możemy cieszyć się jeszcze większymi możliwościami kajakowania na rzece Rabie! Dolny Jaz stał się drugim punktem wodowania kajaków w mieście. Przez ostatnie dwa lata kajaki można było wypożyczać w okolicach „Lata na Zarabiu” przy Górnym Jazie. Teraz, od połowy wakacji, także Dolny Jaz oferuje taką opcję, dzięki panu Hojnorowi, który prowadzi punkt gastronomiczny w tym miejscu. Na ceremonii otwarcia nowego punktu kajakowego pojawił się burmistrz Myślenic, Jarosław Szlachetka, wraz ze swoim zastępcą, Mateuszem Sudrem.

Został uruchomiony kolejny punkt, gdzie można popływać kajakiem w Myślenicach. Ten punkt znajduje się przy Dolnym Jazie i wypożyczając kajaki można popływać na odcinku dwustumetrowym powyżej korony jazu. Kajaki można wypożyczyć od wtorku do niedzieli w godzinach otwarcia punktu gastronomicznego – powiedział Mateusz Suder, zastępca burmistrza.

Kompletny sprzęt do pływania kajakiem można wypożyczyć w pobliskim punkcie gastronomicznym Dolny Jaz, a zejście do miejsca wodowania kajaków znajduje się w pobliżu alejki pieszo-rowerowej. Bardzo serdecznie zapraszamy do aktywnego spędzenia czasu i rekreacji w pięknej scenerii myślenickiego Zarabia z widokiem m.in. na górę Uklejna – dodał burmistrz Jarosław Szlachetka

Wypożyczenie pojedynczego kajaka na godzinę, wraz z kamizelką asekuracyjną i wiosłem, kosztuje 30 zł, a podwójny kajak z osprzętem można wynająć za 40 złotych na sześćdziesiąt minut.

Serdecznie zapraszamy wszystkich do korzystania z tego urokliwego miejsca i cieszenia się przyrodą na wodach Raby!

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ