wtorek, 26 wrześniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Festiwal Folkloru. Spotkanie kultur na scenie

Podczas Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, grupy folklorystyczne z Meksyku, Panamy, Peru, USA, Kenii, Korei, Chorwacji, Estonii, Węgier oraz nasz polski Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka zaprezentowały swoje występy. Gmina Myślenice, organizator festiwalu, zaprosiła także gwiazdy wieczoru, które uświetniły dziewiątą edycję tego wydarzenia. Na scenie w myślenickim Rynku mogliśmy zobaczyć Kapelę Góralską Ciupaga, Brathanki i Zakopower. Przez trzy dni myślenicki Rynek był pełen po brzegi, a zarówno mieszkańcy, jak i goście festiwalu tłumnie przybyli na występy zespołów!

W ceremonii otwarcia Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem uczestniczyli wielcy goście, tak jak Ambasador Królestwa Tajlandii w Polsce Urasa Mongkolnavin, Ambasador Panamy w RP Javier Alcides Bonagas de Gracia, wicemarszałek Województwa Małopolskiego Łukasz Smółka oraz radni województwa małopolskiego Robert Bylica, Stanisław Bisztyga i Rafał Kosowski. Również Dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego Urzędu Marszałkowskiego Woj. Małopolskiego Monika Gubała, Poseł na Sejm RP Władysław Kurowski, Poseł na Sejm RP Filip Kaczyński oraz burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka wzięli udział w tej uroczystości. Na zakończenie wydarzenia Myślenice miały zaszczyt gościć marszałka województwa małopolskiego Witolda Kozłowskiego.

Festiwal ten stał się stałym elementem kalendarza małopolskich imprez, a jego dziewiąta edycja była organizacyjnym sukcesem. Mieszkańcy chętnie uczestniczyli zarówno w koncertach, jak i w towarzyszących imprezach. Burmistrz Jarosław Szlachetka podkreślił, że w przyszłym roku obchodzić będziemy jubileuszową, dziesiątą edycję Międzynarodowych Małopolskich Spotkań z Folklorem, więc do zobaczenia!

 

 

Foto: UMIG Myślenice

 

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ