wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Druga kolejka I ligi Badmintona

 

26 listopada miała miejsce druga kolejka I ligi badmintona, a gospodarzem tym razem była drużyna MKS Spartakus Niepołomice. Spotkania odbyły się na kampusie wielickim, przyciągając dziesiątki fanów tej popularnej dyscypliny sportowej. W rywalizacji wzięły udział cztery drużyny: TKKF UKLEJNA Myślenice, MKS Spartakus Niepołomice, Śląsk Wrocław oraz Rakiety Olsztyn.

Drużyna TKKF UKLEJNA Myślenice w pierwszym meczu stoczyła zacięty boj z zespołem gospodarzy MKS Spartakus Niepołomice, po bardzo wyrównanych pojedynkach, obfitujących w wiele fenomenalnych wymian niestety zespół z Myślenic musiał uznać wyższość rywala i całe spotkanie przegrał2:5.

Następnym przeciwnikiem było Rakiety Olsztyn. W tym meczu nie brakowało emocji i fenomenalnej gry ze strony myślenickich zawodników. Solidność i zaangażowanie całego zespołu doprowadziły do remisu 3:3, a o zwycięstwie decydowała gra pojedyncza mężczyzn. Niestety, mimo zaciętego trzysetowego pojedynku, zespół z Myślenic przegrał, ustalając wynik meczu na 4:3 dla Rakiet Olsztyn.

W ostatnim spotkaniu tej kolejki TKKF zmierzył się z silną drużyną Śląsk Wrocław, która miała w składzie medalistów młodzieżowych mistrzostw Europy oraz byłych zawodników kadry Polski. Tym razem zespół z Myślenic musiał uznać wyższość rywali, a spotkanie zakończyło się wynikiem 0:7.

W efekcie Myśleniczanie zdobyli jeden punkt w tej kolejce, zajmując obecnie dziewiąte miejsce w tabeli ligowej. Druga kolejka I ligi badmintona dostarczyła wielu emocji zarówno zawodnikom, jak i kibicom. To wydarzenie potwierdziło, że badminton to nie tylko gra dla młodych, ale dla wszystkich, którzy kochają tę dyscyplinę i pragną się w niej rozwijać.

Kolejna runda ligowych zmagań rozpocznie się w styczniu. Sponsorem głównym drużyny I-ligowej TKKF UKLEJNA MYŚLENICE jest ORLEN.

 

informacja prasowa sekcji badmintona TKKF Uklejna Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ