poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Zatrzymanie 34-letniego kierowcy pod wpływem alkoholu, z narkotykami

 

Policjanci z myślenickiej drogówki zatrzymali 34-letniego mężczyznę, który próbował uniknąć kontroli trzeźwości. Okazało się, że miał ku temu wiele powodów. Nie dość, że prowadził samochód pod wpływem alkoholu, a w pojeździe przewoził narkotyki, to jeszcze był poszukiwany przez policję.

W środę, 26 czerwca, tuż po 6 rano sierżanci Paweł Frączek i Grzegorz Komperda z Wydziału Ruchu Drogowego myślenickiej komendy przeprowadzali kontrolę trzeźwości kierowców na lokalnej drodze w Stróży. Ich uwagę zwrócił osobowy chevrolet, który na widok policjantów nagle zatrzymał się, wycofał i skręcił w boczną drogę. Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za podejrzanym pojazdem, używając sygnałów dźwiękowych.

Podczas kontroli okazało się, że 34-letni kierowca z gminy Pcim miał wiele powodów, aby unikać spotkania z policją. Pierwszym była jazda pod wpływem alkoholu, z wynikiem 0,6 promila. Drugim – przewożone narkotyki. W pojeździe znaleziono dwa woreczki z substancjami odurzającymi. To nie było jednak pierwsze spotkanie tego mężczyzny z policją. Kilka miesięcy wcześniej ten sam patrol zatrzymał go po pościgu w Tokarni. Wtedy również prowadził pod wpływem alkoholu, pomimo sądowych zakazów prowadzenia pojazdów. Choć teraz poruszał się innym samochodem, sierżanci Paweł Frączek i Grzegorz Komperda od razu go rozpoznali. Sprawdzenie w policyjnych bazach danych ujawniło, że mężczyzna ponownie prowadził pojazd mimo zakazu i był poszukiwany, aby odbyć karę więzienia.

Mężczyzna został już osadzony w zakładzie karnym, gdzie odbywa zaległy wyrok niemal 10 miesięcy pozbawienia wolności. Po ostatnich incydentach jego pobyt w więzieniu bez wątpienia zostanie przedłużony.

Postępowanie nadzorowane przez prokuraturę prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach.

Info: KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ