wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Zaproszenie na obchody Święta Niepodległości w Myślenicach

 

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice – Jarosław Szlachetka serdecznie zaprasza na uroczyste gminne obchody Narodowego Święta Niepodległości, które odbędą się w dniu 11 listopada 2023 roku. Główne wydarzenia, takie jak Msza Święta w intencji Ojczyzny oraz apel z udziałem pododdziałów i pocztów sztandarowych, planowane są na godzinę 14:00. Miejsce ceremonii to Sanktuarium Matki Bożej Myślenickiej oraz przestrzeń Rynku w bliskości Pomnika Niepodległości.

Po zakończeniu uroczystego apelu, odbędzie się wspólny przemarsz do Myślenickiego Ośrodka Kultury i Sportu, na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim. Następnie odbędzie się część słowno-muzyczna w sali kinowej z występami Polish Art Philharmonic, Zespołu Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, Chóru Hura, Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Myślenicach oraz lokalnych artystów.

Zapraszamy do patriotycznego świętowania dla Niepodległej mieszkańców Miasta i Gminy Myślenice!

HARMONOGRAM WYDARZEŃ

godz. 9:30 – KOPIEC JÓZEFA PIŁSUDSKIEGO w Osieczanach – uroczystości patriotyczne 

godz. 11:00 – RAJD PATRIOTYCZNY SAMOCHODÓW ZABYTKOWYCH szlakami pamięci związanymi z odzyskaniem Niepodległości – Wiśniowa, Droginia, Osieczany (start Rynek Myślenice)

godz. 11:11 – VI MYŚLENICKI BIEG NIEPODLEGŁOŚCI – bieg na 6,8km (start i meta Rynek Myślenice)

godz. 14:00 – UROCZYSTA MSZA ŚWIĘTA w intencji Ojczyzny w Sanktuarium Matki Bożej Pani Myślenickiej z udziałem Orkiestry Reprezentacyjnej Miasta i Gminy Myślenice

godz. 15:00 – GŁÓWNE OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI – przegląd pododdziałów i pocztów sztandarowych, okolicznościowe wystąpienie burmistrza Miasta i Gminy Myślenice Jarosława Szlachetki, uroczyste złożenie kwiatów pod Pomnikiem Niepodległości, przemarsz do MOKiS ulicami miasta na czele z Marszałkiem Józefem Piłsudskim

godz. 16:30 – SŁOWNO MUZYCZNA PODRÓŻ – Myślenice dawniej i dziś. Wystąpi Polish Art Philharmonic, Zespół Pieśni i Tańca Ziemia Myślenicka, Chór Hura, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Myślenicach oraz lokalni artyści. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych pod dyr. Zbigniewa Morawskiego z zespołem.

godz. 18:00 – MYŚLENICZANIE NIEPODLEGŁEJ – Wieczór patriotyczny – Pokaz mody historycznej z lat 30 i 40 XX wieku. Plenerowa wystawa samochodów zabytkowych. Możliwość robienia zdjęć z postaciami z epoki. Poczęstunek przygotowany przez Koło Gospodyń Górne Przedmieście.

 

 

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ