sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Zakaz pływania – morsowania w zalewie Wiśniowej

Urząd Gminy wydał komunikat, w którym przypomina o zakazie pływania i morsowania w zalewie w Wiśniowej. „Choć doceniamy pozytywne oddziaływanie morsowania na zdrowie i organizm, nasz zalew nie jest miejscem przeznaczonym do tego typu aktywności”.

Urzędnicy argumentują, że – Zalew w Wiśniowej jest domem dla różnorodnych gatunków ryb, którymi troszczy się Stowarzyszenie Wędkarzy we współpracy z GOKiS Wiśniowa. Aktywność ludzka, zwłaszcza morsowanie, znacząco zakłóca ten ekosystem i wpływa na dobrostan ryb. Dla miłośników morsowania istnieją dedykowane miejsca, gdzie ta aktywność może być wykonywana w sposób bezpieczny dla środowiska. Prosimy o uszanowanie zakazu i wybieranie innych miejsc do praktykowania morsowania.

Zalew rekreacyjny w Wiśniowej został uruchomiony w 2008 roku w ramach projektu „Ochrona Krajobrazów Kulturowych w celu wzmocnienia tożsamości regionalnej i lokalnej gospodarki”. – Po odpowiednim zagospodarowaniu zalew może stać się jedną z atrakcji gminy – w 2008 roku mówił ówczesny wójt Julian Murzyn.

Foto: Gmina Wiśniowa

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ