sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

XI Dobczyckie Zaduszki Muzyczne – Koncert Gypsy Jazz

 

Listopad zbliża się, a wraz z nim XI edycja Dobczyckich Zaduszek Muzycznych. To wyjątkowe wydarzenie odbędzie się 4 listopada i będzie kontynuacją dorocznej tradycji koncertów świątecznych zaduszek.

W tegorocznym koncercie na scenie pojawią się utalentowani artyści: Konrad Ligas GYPSY PROJECT, Agnieszka Wilczyńska oraz Andrzej Jagodziński. Wydarzenie rozpocznie się o godzinie 18:00 w auli widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury i Oświaty w Dobczycach, znajdującej się przy ulicy Szkolnej 43.

Konrad Ligas GYPSY PROJECT to zespół znany z wykonywania muzyki jazz manouche, popularnie zwanego Gypsy Jazz. Ten gatunek jazzu wywodzi się z kultury romskiej i narodził się we Francji międzywojennego okresu. Jazz manouche to połączenie elementów jazzowych z wpływami romskimi, tworząc niezwykle ekspresyjną i pełną życia formę muzyczną.

Muzyka ta emanuje energią i wirtuozerią, czerpiąc z dziedzictwa Django Reinhardta, jednego z najwybitniejszych gitarzystów w historii, który swoimi zdolnościami i umiejętnością tworzenia pięknych melodii stał się legendą tego gatunku. Mimo że Django Reinhardt był tylko częściowo Romem i nie miał formalnego wykształcenia muzycznego, to jego talenty jako kompozytora i gitarzysty przyczyniły się do rozwoju i popularności jazzu manouche na całym świecie.

W trakcie występów zespołu Konrad Ligas GYPSY PROJECT można spodziewać się pełnej energii, improwizacji oraz pięknych melodii, które przeniosą publiczność w magiczny nastrój nocnych klubów Paryża lat trzydziestych XX wieku.

Warto również dodać, że charakterystycznym elementem jazzu manouche jest gitara rytmiczna, znana jako „la pompe”, która tworzy charakterystyczny rytm, napędzając całą kompozycję.

Zespół Konrad Ligas GYPSY PROJECT tworzą utalentowani muzycy, a ich skład obejmuje:

  • Konrad Ligas – akordeon, accordina

  • Janusz Witko – klarnet, saksofon tenorowy

  • Marek Piątek – gitara rytmiczna, gitara solowa, gitara elektryczna

  • Marcin Cyzowski – gitara rytmiczna

  • Józef Michalik – kontrabas

Foto: KAT Dobczyce

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ