wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Wyniki Kontroli Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Małopolsce podczas Sezonu Wakacyjnego

Od rozpoczęcia wakacji, czyli od 23 czerwca do 31 lipca 2023 roku, policjanci w Małopolsce dokonali kontroli łącznie 46 148 pojazdów. Wykryto 37 398 przypadków wykroczeń. Odnotowano 276 wypadków drogowych, co stanowi spadek o 33 przypadki, czyli 10%. Te zdarzenia skutkowały śmiercią 17 osób, co oznacza wzrost o 4 przypadki, tj. 30%, w porównaniu z analogicznym okresem. Ponadto, 341 osób odniosło obrażenia, co przyniosło spadek o 24 przypadki, tj. 6,5%. Funkcjonariusze mieli także za zadanie usuwanie nietrzeźwych kierujących z ruchu. W pierwszej części wakacji ujawniono 631 sytuacji, w których osoby prowadziły pojazd pod wpływem alkoholu.

Głównym celem kampanii „Bezpieczne Wakacje 2023” jest zapewnienie ochrony turystom spędzającym czas w województwie małopolskim. Priorytetem jest bezpieczeństwo dzieci i młodzieży. Wszystkie komendy miejskie i powiatowe Policji ustaliły stałe punkty inspekcji dla autokarów, co pozwoliło na jednoczesne sprawdzanie większej liczby pojazdów. Podobnie jak w poprzednich latach, media poinformowały o możliwości przeprowadzenia kontroli autokarów turystycznych przed wyruszeniem w trasę.

W ramach tych kontroli oceniany jest stan trzeźwości kierowcy, dokumenty uprawniające do prowadzenia przewozu osób, stan techniczny pojazdu oraz jego niezbędne wyposażenie. Łącznie sprawdzono ponad 900 autobusów. Podczas tych kontroli ujawniono jednego kierowcę autokaru, który prowadził w stanie nietrzeźwości. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało blisko 2 promile alkoholu we krwi. Kierowca został pozbawiony prawa jazdy, a dalsza podróż autobusem została zakazana.

W kontekście grupy wiekowej dzieci do lat 14, nie odnotowano żadnych ofiar śmiertelnych, lecz ranne zostały 31 osoby.

Źródło: KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ