wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

„Warto iść i odpocząć, gdyby się udało, do parlamentu” – Józef Tomal – kandydat do Sejmu

Józef Tomal, starosta myślenicki, dzisiaj startuje do parlamentu z listy KWW Koalicji Obywatelskiej, w okręgu 12. Jego bezpośrednimi kontrkandydatami są dotychczasowy poseł ziemi myślenickiej z Prawa i Sprawiedliwości, Władysław Kurowski oraz były burmistrz Myślenic, Maciej Ostrowski związany od niedawna z Polskim Stronnictwem Ludowym.

Może część czytelników, pamięta informacje jakie obiegły, ogólnokrajowe i lokalne media oraz o zarzutach wobec starosty myślenickiego Józefa Tomala dotyczących, molestowania byłej dyrektor Zespołu Szkół w Dobczycach. Prokuratura Rejonowa w Myślenicach skierowała wtedy do tutejszego Sądu Rejonowego akt oskarżenia w tej sprawie, przeciwko Józefowi Tomalowi. Do czynów tych, dochodziło rzekomo w innych miejscach niż szkoła (narady, wyjazdy szkoleniowe). O sprawie szeroko pisał wówczas Dziennik Polski. Najbardziej kontrowersyjny był finał tej sprawy. Wiąże się z tym fakt, że w Starostwie Powiatowym w Myślenicach powstało nowe stanowisko – doradca ds. edukacji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie sytuacja że powołano na nie byłą dyrektor szkoły w Dobczycach, która zarzucała staroście molestowanie seksualne i nękanie. Jak udało się nam dowiedzieć, pokrzywdzona – po której zeznaniach Józef Tomal został oskarżony – złożyła wniosek o umorzenie postępowania w trybie art. 59a kodeksu karnego.

Prasa pytała wówczas o informacje, na jakich warunkach Beata D. została teraz zatrudniona w starostwie. I wreszcie czy zatrudnienie jej jest efektem ugody w sprawie cywilnej pomiędzy nią a starostą. Bowiem w Sądzie Okręgowym w Krakowie, do takiej ugody doszło… 1 kwietnia br. „wobec cofnięcia pozwu”. Obydwoje pozywali się wzajemnie o naruszenie dóbr osobistych. W krótkiej rozmowie starosta powiedział tylko, że miał prawo powołać doradcę i to zrobił. Na pytanie, dlaczego wybrał akurat byłą dyrektor, z którą spierał się w sądzie, odpowiedział, żeby… „napisać, co chcemy”. Czy sprawa została zamieciona wtedy pod dywan?

My nie będziemy „pisać co chcemy”, po prostu przytaczamy fakty.

Zastanawialiśmy się jaki program wyborczy ma starosta, no i już wiemy.

Na konferencji prasowej w 2021 roku, jasno to powiedział.

Warto iść i odpocząć, gdyby się udało, do parlamentu”.

Konferencja nadal jest dostępna na kanale YouTube, gdyby ktoś miał wątpliwości, że `takie słowa mogły paść z ust pana Tomala.

Czyli co, poleżeć i przespać się w ławie poselskiej, za pieniądze podatników?

No i taki to właśnie kandydat. Panu już dziękujemy!!!

Foto. Kanał Youtube – konferencja prasowa 2021

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ