wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

UWAGA! Akcja szczepienia lisów

 

Wojewódzki Lekarz Weterynarii Małopolskiego informuje, że w okresie od 23 września do 3 października 2023 roku planowana jest jesienna akcja szczepienia lisów wolno żyjących przeciwko wściekliźnie na obszarze całego województwa małopolskiego. W ramach tej akcji szczepionka zostanie rozprowadzona poprzez zrzucanie z samolotów oraz ręczne wykładanie.

Szczepionka zostanie dostarczona w formie pakietu w postaci krążka lub prostopadłościanu o kolorze zielonobrązowym o intensywnym zapachu rybnym, zawierającego blister aluminiowo-plastikowy wypełniony płynem.

Prosimy o przestrzeganie poniższych zaleceń:

  • Prosimy nie podnosić, nie dotykać i nie rozłamywać szczepionki.
  • Przy ewentualnym kontakcie szczepionki ze skórą, błonami śluzowymi, otwartymi ranami, oczami natychmiast dokładnie umyć te miejsca wodą i mydłem oraz niezwłocznie zgłosić się do lekarza medycyny lub najbliższej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej.
  • Każdy kontakt zwierząt domowych i zwierząt gospodarskich ze szczepionką zgłosić do lekarza weterynarii lub najbliższego Powiatowego Inspektora Weterynarii.
  • W okresie akcji szczepienia lisów oraz przez 14 dni po jej zakończeniu nie wypuszczać bez opieki psów i kotów, a w czasie spacerów psy prowadzić na smyczy w kagańcu.

W celu skutecznego i bezpiecznego przeprowadzenia szczepień proszę wszystkich mieszkańców województwa o dostosowanie się do powyższych zaleceń, a rodziców i opiekunów o przekazanie stosownych informacji dzieciom.

INFORMACJI DOTYCZĄCYCH AKCJI SZCZEPIENIA LISÓW UDZIELAJĄ: WOJEWÓDZKI INSPEKTORAT WETERYNARII W KRAKOWIE- tel.: (12) 293 10 00, www.wiw.krakow.pl

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ