wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Utrudnienia na zakopiance w Gaju potrwają dłużej

 

Ruch w obie strony Zakopianki będzie nadal odbywał się dwoma pasami ruchu. Kierowcy zmierzający w kierunku Krakowa lewym pasem zostaną tymczasowo skierowani „pod prąd” na odcinku około 300 m, przechodząc na jezdnię prowadzącą w kierunku Myślenic. Pojazdy poruszające się prawym pasem będą kontynuować trasę dotychczasową jezdnią. Samochody zmierzające w kierunku Myślenic będą miały do dyspozycji dwa pasy ruchu, które na odcinku około 300 m zostaną przesunięte w prawo, aby utworzyć miejsce dla dodatkowego pasa ruchu skierowanego w stronę Krakowa.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywać do początku grudnia, jednocześnie trwając prace związane z montażem elementów konstrukcyjnych wiaduktu.

W Gaju obecnie powstaje wiadukt nad DK7 o długości ponad 120 m. Oprócz jezdni, wiadukt będzie obejmował także ciąg pieszy, umożliwiający przechodzenie pomiędzy ulicami Zadziele i Widokową. Dodatkowo planowane są pasy włączania na DK7, chodniki o długości 750 m oraz nowa kanalizacja deszczowa.

Całkowity koszt inwestycji wynosi prawie 32 mln zł i został sfinansowany ze środków budżetu państwa. Generalny Pomiar Ruchu przeprowadzony w latach 2020/2021 wykazał, że codziennie w tym miejscu przejeżdża średnio prawie 60 tysięcy pojazdów. Nowy wiadukt ma poprawić bezpieczeństwo zarówno kierowców, jak i pieszych.

 

Źródło: GDDKi

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ