wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Szpital w Myślenicach Otrzymuje 14 Mln zł z Funduszu Medycznego

W środę 20 września, poseł Władysław Kurowski (PiS) zorganizował przed budynkiem SP ZOZ Myślenice, konferencję prasową dotyczącą przyznanych szpitalowi środków finansowych o ponad 14 mln zł z Funduszu Medycznego Ministerstwa Zdrowia. Pieniądze te zostaną przeznaczone na poprawę jakości i dostępności usług świadczonych w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym.

Fundusz Medyczny, utworzony w 2020 roku z inicjatywy Prezydenta RP Andrzeja Dudy i przy współpracy z Ministrem Zdrowia, stanowi źródło tych środków, które były dostępne w konkursie dla szpitali, mające na celu modernizację, przebudowę lub wyposażenie oddziałów ratunkowych.

Z 207 wniosków pozytywną ocenę uzyskały 152, a wśród nich wniosek szpitala w Myślenicach. Gratuluję wszystkim, którzy przyczynili się do sukcesu myślenickiego szpitala, przede wszystkim dobrego wniosku złożonego przez dyrektora myślenickiego szpitala, który uzyskał bardzo wysoką ocenę. Ta kwota myślę, że powinna wystarczyć na realizację wielu zadań w Szpitalnym Oddziale Ratunkowym – mówił poseł.

Podziękował też minister zdrowia Katarzynie Sójce i wiceministrowi zdrowia Marcinowi Martyniakowi. W spotkaniu uczestniczyli także Jarosław Szlachetka, przedstawiciel Rady Społecznej Szpitala Powiatowego ZOZ w Myślenicach, oraz radni powiatowi Robert Pitala i Jolanta Majka, która pełni funkcję wiceprzewodniczącej Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu.

– To konkretne wsparcie, które po raz kolejny trafia do myślenickiego szpitala, a tym samym trafia również do mieszkańców gminy Myślenice, całej ziemi myślenickiej i nie tylko – podkreślił Jarosław Szlachetka

Radny Pitala mówił zaś o tym, że trzeba się cieszyć z remontów, ale nie można zapominać o zadłużeniu szpitala i tym, że tylko ubiegły rok zamknął on wynikiem prawie 3,8 mln zł na minusie.

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ