wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Świętowanie 120-lecia Szkoły Podstawowej w Nowej Wsi

 

Uroczystość rozpoczęła msza św. odprawiona na dziedzińcu szkoły, którą koncelebrowali ks. proboszcz Grzegorz Kubik, ks. kanonik Jan Cendrzak oraz ks. Józef Małota, proboszcz parafii w Podstolicach, absolwent szkoły w Nowej Wsi.

Podczas mszy św. obecne były poczty sztandarowe, a muzykę zapewniła Orkiestra Dęta „Barka” i uczniowie szkoły. Oficjalne uroczystości jubileuszowe rozpoczęto odśpiewaniem Mazurka Dąbrowskiego oraz hymnem szkoły napisanym na tę okazję. Na dziedzińcu pojawił się również Tadeusz Kościuszko na koniu, patron szkoły. Ważnym momentem było odsłonięcie popiersia Kościuszki, stworzonego przez znanego rzeźbiarza i absolwenta szkoły, Kazimierza Idziego.

Licznie zgromadzeni goście, a wśród nich m.in. senator RP Andrzej Pająk, wiceminister Miłosz Motyka czy I wicekurator oświaty Artur Pasek złożyli na ręce dyrektor szkoły Lucyny Motyki gratulacje i słowa uznania. Życzenia dla całej społeczności szkolnej złożyli także lokalni samorządowcy na czele z burmistrzem Tomaszem Susiem, wiceburmistrz Edytą Podmokły oraz przewodniczącą Rady Miejskiej w Dobczycach Małgorzatą Jakubowską, wiceprzewodniczącym Markiem Kaczorem oraz radnym Janem Hartabusem.

– Szkoła w Nowej Wsi posiada długą historię i bogate tradycje. W tym obiekcie, pod okiem wykwalifikowanej kadry, od ponad wieku kształcą się dzieci i młodzież. Dziś jako samorząd dokładamy wszelkich starań, aby szkoła zmieniała swój wygląd, rozwijała się i czerpała z nowoczesnych rozwiązań i narzędzi. To inwestycja w młode pokolenie, które zasługuje na lepsze warunki do nauki i rozwijania swoich pasji oraz umiejętności. Jestem przekonany, że historia tego miejsca oraz jego absolwentów będzie nadal pisana, bo jest to ważne miejsce dla całej społeczności Nowej Wsi. Dziękuję wszystkim, którzy angażują się w życie szkoły i tworzą to wyjątkowe miejsce. – podsumował burmistrz Tomasz Suś.

Nagrodę Burmistrza Gminy i Miasta Dobczyce w dziedzinie oświaty odebrała pani Elżbieta Cygal-Lichoń. Nagrodą Dyrektora Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Nowej Wsi wyróżniona została pani Bogusława Suder.

Wydarzenie uświetnił program artystyczny uczniów i zespołu Intox oraz wystawa „Szkoła wczoraj i dziś”. Uroczystości zakończył rodzinny piknik z atrakcjami.

 

Foto: Gmina i Miasto Dobczyce

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ