sobota, 27 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Sukcesy młodych zawodników z Myślenic

W dniach 10-11 maja 2024 roku w Hali Legionów w Kielcach zostały rozegrane zawody Pucharu Polski w Sumo, w których uczestniczyło ponad 600 zawodników i zawodniczek.

Walki odbywały się na czterech matach w trzech grupach wiekowych: Kadetów, Młodzików i Dzieci. Klub Sportowy Dalin reprezentowało sześciu zawodników: Aleksandra Tomera, Karol Śmietanka, Kacper Kozak i Jakub Tomera w Grupie Dzieci, oraz Jakub Tomera i Michał Śmietanka w Grupie Młodzików, a także Antoni Róg w Grupie Kadetów.

Złoty medal wywalczył Kacper Kozak w kategorii do 25 kg, srebrne medale zdobyli Karol Śmietanka w kategorii do 28 kg i Jakub Tomera w kategorii do 35 kg, a brązowy medal przypadł Aleksandrze Tomera w kategorii do 27 kg. Pozostali zawodnicy z grup młodzików i kadetów przegrali swoje walki w fazie eliminacyjnej i nie zakwalifikowali się do rywalizacji w repasażach.

Warto zaznaczyć, że wszyscy trzej młodzicy debiutowali w swoich grupach wiekowych. Jakub Tomera był najlżejszym zawodnikiem w kategorii wagowej do 45 kg i dzięki temu został również dopuszczony do rywalizacji w Grupie Dzieci do 35 kg, gdzie wywalczył srebrny medal.

Wyjazd do Kielc, w którym uczestniczyła także szóstka zawodników z krakowskiej Bieżanowianki, został dofinansowany przez Województwo Małopolskie za pośrednictwem Małopolskiego Związku Stowarzyszeń Kultury Fizycznej.

W tym samym czasie Jan Mastela uczestniczył w Dębicy w zgrupowaniu kadry narodowej połączonym z badaniami przed wyjazdem na Mistrzostwa Europy Seniorów w Sumo. Mistrzostwa odbędą się w dniach 23-27.05 w Loutraki (Grecja).

Sponsorem Głównym KS Dalin jest PKN Orlen.