poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Sukcesy młodych zawodników KS Dalin

W małopolskim turnieju zapaśniczym wzięło udział 194 zawodników z 22 polskich klubów oraz cztery ekipy zagraniczne: Czesi, Łotysze, Słowacy i Węgrzy. Turniej, organizowany przez krakowską Bieżanowiankę, zdobył dużą popularność w Polsce i za granicą. Był to drugi z czterech planowanych turniejów.

Zawody odbyły się na trzech matach w Centrum Edukacyjno-Konferencyjnym w Wieliczce. Klub KS Dalin reprezentowali Jakub Tomera i Karol Śmietanka. Kuba zajął dziesiąte miejsce w kategorii do 35 kg w grupie młodzików, gdzie rywalizowało 17 zawodników. Wygrał z Czechem Petrem Zaicem, ale przegrał z finalistą, Węgrem Sandorem Csomosem, oraz w repasażu ze Słowakiem Martinem Conkiem. Debiutant Karol Śmietanka zajął piąte miejsce, przegrywając dwie walki.

Tydzień później, 15 czerwca, ponad 200 zawodników z 18 klubów z południowej Polski rywalizowało w Otwartych Mistrzostwach Zapaśniczych w nowej hali w Kluczach pod Olkuszem. KS Dalin reprezentował Karol Śmietanka w kategorii C w grupie dzieci. Karol zdobył srebrny medal, pokonując Mikołaja Dutkę ze Staszowa w półfinale i przegrywając z Antonim Trzpilem w finale. Jakub Tomera nie wziął udziału z powodu kontuzji palca.

Zapaśników Dalinu czeka teraz ponad dwa miesiące przerwy. Najbliższe zawody odbędą się we wrześniu.

Info: sekcji zapasów KS Dalin Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ