wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Sukces Jana Masteli w Pucharze Polski Sumo

 

Jan Mastela z klubu sportowego Dalin Myślenice spędził ostatni weekend na udziale w zawodach Pucharu Polski Juniorów i Seniorów w Sumo w Krotoszynie. Te zawody były jednocześnie ostatnimi w tym sezonie startowym dla grup juniorów i seniorów. Podczas tych zawodów, zawodnik z Myślenic przekroczył imponującą liczbę 300 stoczonych walk, co stawia go w gronie czołowych zawodników sumo pod względem tej statystyki. Jan Mastela potwierdził swoje umiejętności, zdobywając dwa brązowe medale.

Ryszard Szpakiewicz, trener myślenickich sumitów, opowiada, że Jan rywalizował w dwóch kategoriach wagowych w grupie juniorów oraz w jednej kategorii seniorów. Pierwszy medal zdobył w kategorii do 95 kg w grupie juniorów, gdzie w eliminacjach pokonał trzech przeciwników: Patryka Arendarskiego z Kielc, Macieja Nowakowskiego z Lubziny i Wszechbora Chmielewskiego z Łodzi. W półfinale przegrał z Rafałem Butyńskim z Ełku zajmując trzecie miejsce.

W kat. wagowej do 85 kg w grupie seniorów również wygrał trzy walki eliminacyjne: z Maciejem Nowakowskim , Mateuszem Sawickim z Wrocławia i Bernardem Mikiem z Suwałk. W półfinale przegrał z Piotrem Sikorą z Kobylina i również zajął trzecie miejsce.

Janek startował także w kat. wagowej do 85 kg w grupie juniorów, lecz tam po wygraniu dwóch walk i dwóch przegranych zajął piąte miejsce.

Jan Mastela przekroczył granicę 300 stoczonych walk, z czego wygranych ma na koncie 159, a przegranych 143). Jest jednym z czołowych zawodników Sumo w tej statystyce.

Sponsorem głównym KS Dalin jest PKN Orlen.

 

Foto: Ryszard Szpakiewicz

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ