wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Sukcesy i rekordy naszych zawodników na Mistrzostwach Świata w Speed-ballu

 

W październiku, w Stambule miały miejsce 34. Mistrzostwa Świata w Speed-ballu. W 11-osobowej kadrze narodowej aż pięciu zawodników reprezentowało Stowarzyszenie Sportownia, a Zbigniew Bizoń został mianowany trenerem polskiej drużyny w speed-ballu. Gmina Myślenice wspierała wyjazd zawodników ze Sportowni.

Biało-czerwoni brali udział w czterech konkurencjach: singlu, deblu, sztafecie (solo relay) oraz grze na czas (super-solo). Zawody odbywały się w kategoriach juniorskich i seniorskich, z podziałem na płcie. Polscy speed-balliści udowodnili swoją przynależność do czołówki, zdobywając srebrny medal drużynowo na Mistrzostwach Świata. Zawodnicy z Sportowni stanęli na podium w dziewięciu konkurencjach, zdobywając siedem srebrnych medali i dwa brązy.

Ponadto, w kategorii Super Solo Open, Marcelina Ryś ustanowiła nowy rekord Polski, osiągając 488 odbić w ciągu 4 minut. Polska sztafeta w speed-ballu, w składzie Marcelina Ryś, Dawid Orawin, Martyna Dudek i Karol Nowakowski, ustanowiła kolejny Rekord Polski, osiągając aż 260 odbić.

Było trudno, był stres, ale to jest ich czas. To jest niesamowicie motywujące kiedy młody człowiek staje na podium i odbiera gratulacje od najlepszych na świecie trenerów, którzy od samego początku śledzą jego postępy. Jestem bardzo zadowolony z wyniku moich zawodników – relacjonuje Zbigniew Bizoń, trener kadry.

Zestawienie wyników zawodników Stowarzyszenia Sportownia.

Kategorie Juniorskie

 • Dawid Orawin – brąz w super solo
 • Marcelina Ryś – srebro w grze singlowej
 • Dawid Orawin – brąz w grze singlowej
 • Marcelina Ryś, Zuzanna Malina – srebro w grze deblowej damskiej
 • Marcelina Ryś, Dawid Orawin – srebro w grze deblowej mieszanej

Kategorie Open

 • Marcelina Ryś – srebro w grze super solo i nowy rekord Polski (488)
 • Dawid Orawin – srebro w super solo
 • Marcelina Ryś – srebro w grze singlowej
 • Marcelina Ryś, Dawid Orawin – srebro w sztafecie mix relay w drużynie z Martyną Dudek i Karolem Nowakowskim

W zawodach wzięli udział zawodnicy z następujących krajów: Egiptu, Tunezji, Niemiec, Francji, Indii, Kataru, Iraku, Kuwejtu i Polski. Polska reprezentacja zdobyła Wicemistrzostwo Świata w klasyfikacji drużynowej w obu kategoriach wiekowych juniorów i seniorów, ustępując jedynie reprezentacji z Egiptu.

Klasyfikacja drużynowa:

 1. Egipt
 2. Polska
 3. Tunezja
 4. Niemcy
 5. Francja
 6. Kuwejt
 7. Irak
 8. Indie
 9. Katar

 

Foto: Sportownia

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ