poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Sukcesy i osiągnięcia TKKF UKLEJNA Myślenice na Mistrzostwach Polski Seniorów w Badmintonie

 

W dniach 7-9 czerwca 2024 roku w Drzonkowie, województwo lubuskie, miały miejsce 45. Indywidualne Mistrzostwa Polski Seniorów w Badmintonie. W zawodach wzięła udział rekordowa liczba 305 zawodników z całej Polski. Nie zabrakło tam również reprezentantów z Myślenic, którzy są wielokrotnymi medalistami zarówno na arenie krajowej, jak i międzynarodowej.

Klub reprezentowali: Katarzyna Szafraniec, Anna Kocimska, Tomasz Matoga, Bogdan Matoga, Michał Chmielarczyk, Tomasz Proszek oraz gracze z drużyny I Ligowej TKKF UKLEJNA Myślenice: Krzysztof Glijer, Agata Kornacka oraz Karolina Wiśniewska (członkowie TKKF Myślenice reprezentujący swoje macierzyste kluby). Katarzyna Szafraniec, po zaciętym pojedynku z faworytką do złota, Karoliną Kosińską, wywalczyła złoty medal w kategorii Singiel Kobiet 35+ po niesamowitej końcówce. Dodatkowo, w parze z Anną Kocimską, zdobyły srebrny medal w deblu Kobiet 35+. Anna świetnie zaprezentowała się w singlu Kobiet 45+, wygrywając wszystkie mecze bez straty seta i zdobywając złoto. Michał również dominował w swojej kategorii wiekowej, zdobywając złoty medal w Singlu Mężczyzn 45+. Tomasz Matoga, po wielu widowiskowych akcjach, uległ swojemu przeciwnikowi w półfinale Singla Mężczyzn 30+, ostatecznie zdobywając brązowy medal.

Tomek Proszek zakończył udział na 1/16 w Singlu 40+ oraz w ćwierćfinale debla i miksta 40+. Warto dodać, że w parze z Michałem zabrakło im jednej lotki, by zdobyć medal w deblu Mężczyzn 40+. Bogdan Matoga zakończył rywalizację w fazie grupowej debla Mężczyzn 60+. Krzysztof Glijer zdobył złoty medal w deblu Mężczyzn 30+ oraz brązowy w Singlu Mężczyzn 30+. Agata Kornacka została brązową medalistką w deblu Kobiet 35+. Wszyscy nasi zawodnicy zasługują na ogromne gratulacje za osiągnięte wyniki. Te mistrzostwa Polski były rekordowe dla naszego zespołu pod względem reprezentacyjnym i liczby medali – mówi Tomasz Proszek, członek zarządu TKKF Uklejna Myślenice.

Słowa uznania należą się również trenerowi sekcji seniorskiej, Mateuszowi Pietruszce, który doskonale przygotował drużynę do zawodów kończących obecny sezon. Warto także przypomnieć, że zawodnicy TKKF UKLEJNA Myślenice osiągnęli bardzo wysokie V miejsce w rozgrywkach I-Ligi Badmintona PZBad w mijającym sezonie.

Info: TKKF Uklejna Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ