wtorek, 16 kwietniaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

STRAJK ROLNIKÓW W MYŚLENICACH

Urząd Miasta i Gminy Myślenice informuje o przewidywanych utrudnieniach komunikacyjnych na ulicach miasta w środę, 20 marca. Przyczyną jest zaplanowany protest rolników z powiatu myślenickiego, mający na celu zwrócenie uwagi na trudną sytuację w sektorze rolnym. Protest zaplanowany jest w godzinach 10:00-19:00.

Według informacji podanej przez UMIG, od 10:00 spodziewany jest przyjazd ciągników rolniczych z różnych miejscowości powiatu do miejsca zbiórki przy Zarabiu, w pobliżu stadionu KS Dalin. Zbiórka ma miejsce o godzinie 12:00, a maksymalna liczba uczestników to 50 ciągników. Uczestnicy w formie kolumny będą przejeżdżać przez Myślenice i okoliczne drogi, nie zakłócając jednak pracy służb ratunkowych.

Przejazd rozpocznie się od Zarabia przy stadionie KS Dalin, a trasa obejmuje ulice: Piłsudskiego, Galla Anonima, Ignacego Daszyńskiego, do Ronda A. Burzawy, dalej ulicą Słowackiego do Ronda Lecha Kaczyńskiego, skąd uczestnicy wrócą ulicą Słowackiego, przejadą przez ul. 3 Maja, rondo przy starej mleczarni, ul. gen. Knieziewicza, Dąbrowskiego, Henryka Jordana, Mikołaja Reja, Żeromskiego i ponownie ulicą Słowackiego. Na rondzie nad rynkiem kolumna skręci w ulicę Sobieskiego i wjedzie na zakopiankę w kierunku Zakopanego, zajmując tylko prawy pas. Po zjeździe z zakopianki przy Galerii Myślenickiej, cała trasa zostanie powtórzona od ulicy Słowackiego. W protestach rolników w całym kraju, od kilku miesięcy uczestniczą także myśliwi, którzy jak przekazali w komunikacie dołączyli, „w związku z aktualnym stanowiskiem Ministerstwa Klimatu i Środowiska, które ograniczyło udział całego społeczeństwa w debatach dotyczących ewentualnych zmian w zakresie łowiectwa.

Foto: Facebook

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ