wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Spotkanie edukacyjne dla seniorów w Dobczycach

 

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach zorganizowali serię spotkań dedykowanych seniorom z gminy Dobczyce, mających na celu edukację w zakresie zapobiegania oszustwom i kradzieżom. Wydarzenia odbyły się w Dobczycach, Sierakowie oraz Rudniku.

Spotkania, które miały miejsce w drugiej połowie kwietnia, prowadzili podkomisarz Dawid Wietrzyk oraz młodszy aspirant Sebastian Kruk. Policjanci przekazali seniorom niezbędną wiedzę mającą na celu zwiększenie ich bezpieczeństwa oraz zwrócili uwagę na popularne metody oszustw, takie jak „na wnuczka” czy „na policjanta CBŚ”. Podający się za krewnych, funkcjonariuszy czy pracowników różnych instytucji to najczęstsza taktyka oszustów, których ofiarami najczęściej padają osoby starsze lub mieszkające samotnie.

Ponadto funkcjonariusze odpowiadali na pytania związane z tematyką spotkania oraz innymi kwestiami istotnymi dla osób starszych, bezpośrednio wpływającymi na ich bezpieczeństwo. Uczestnicy chętnie dzielili się swoimi życiowymi doświadczeniami, co pozwoliło na wyciągnięcie wniosków na przyszłość.

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ