wtorek, 18 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Raba w Myślenicach – Czysta i Bezpieczna

W Myślenicach można cieszyć się kąpielą w Rzece Rabie, a badania wody dają pozytywną opinię!

W okolicach Górnego Jazu znajdują się piękne plaże piaszczyste, natomiast plaża trawiasta oraz kąpielisko przy Dolnym Jazie na myślenickim Zarabiu są popularnymi miejscami, odwiedzanymi przez mieszkańców Gminy Myślenice i turystów w okresie letnim. Organizacja Sanepid wydała pozytywną opinię na temat jakości wody, pod względem mikrobiologicznym, spełniającą wymagania Ministra Zdrowia.

Oficjalny komunikat opublikowany na stronie rządowej informuje, że Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Myślenicach potwierdza, iż wyniki analizy próbek wody z kąpielisk Górnego Jazu oraz Dolnego Jazu spełniają wymagania określone w rozporządzeniu Ministra Zdrowia dotyczącym nadzoru nad jakością wody w kąpieliskach i miejscach okazjonalnie wykorzystywanych do kąpieli.

Dodatkowo, na terenie miasta od trzech lat znajdują się także kurtyny wodne, które są zlokalizowane przy Placu Zabaw na Osiedlu 1000-lecia oraz na myślenickim Zarabiu. Stanowią one świetną alternatywę dla osób, które preferują ochłodę w upalne dni, ale niekoniecznie lubią kąpiele w rzece Rabie. Brzegi rzeki przepływającej przez Myślenice od dawna są jednymi z najbardziej popularnych miejsc letniego wypoczynku, dlatego serdecznie zapraszamy do skorzystania z uroku dzikich kąpielisk.

To doskonałe wieści, szczególnie w okresie gorących wakacji! Zapraszamy serdecznie do spędzenia czasu wolnego na myślenickim Zarabiu!

Foto: UMIG Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ