poniedziałek, 15 lipcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Policja zatrzymała dwóch mężczyzn w Myślenicach

 

Policjanci z Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach po pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ulicami Myślenic uciekali przed policyjnym radiowozem.

W sobotę (8 czerwca br.), po godzinie 21, dyżurny myślenickiej policji otrzymał zgłoszenie o awanturze na jednej ze stacji benzynowych w Myślenicach. Na miejsce skierował patrol interwencyjny. Podczas podejmowanych czynności na stacji mundurowi otrzymali informacje, że awanturujący się mężczyźni odjechali wcześniej ze stacji czerwonym fiat punto, którego kierowca prawdopodobnie jest nietrzeźwy.

Wskazany przez zgłaszającego interwencję pojazd policjanci rozpoznali w Myślenicach, na skrzyżowaniu ulic Słowackiego i Kazimierza Wielkiego. Czerwony samochód osobowy pozbawiony był tablic rejestracyjnych.

Mundurowi poruszający się oznakowanym radiowozem próbowali zatrzymać podejrzany samochód. Kierowca fiata pomimo dawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zamierzał się zatrzymać do kontroli i widząc jadący za nim radiowóz, cały czas przyspieszał.

Podczas pościgu, na granicy Zakliczyna i Czechówki, na łuku drogi uderzył w pojazd jadący z przeciwka, a następnie przejechał jeszcze kilkaset metrów i wpadł do rowu. Z uszkodzonego pojazdu wybiegło dwóch mężczyzn, którzy zostali obezwładnieni i zatrzymani przez mundurowych.

39-letni kierujący i jego o dwa lata młodszy pasażer trafili do policyjnego aresztu. W poniedziałek usłyszeli zarzuty. Kierujący – niewykonania polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego, za co grozi do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast pasażer usłyszał zarzut znieważenia funkcjonariusza, za co grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do roku. Dodatkowo kierujący może usłyszeć kolejny zarzut – prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, w przypadku pozytywnego wyniku badania krwi.Za popełnione czyny, w tym liczne wykroczenia odpowiedzą przed sądem.

Info: KPP Myślenice

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ