wtorek, 25 czerwcaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Plaża Open w Myślenicach

Plaża Open w Myślenicach staje się coraz bardziej znaczącym wydarzeniem letnim. Już po raz czwarty plażowy cykl zawita na plażę Zarabie. W tym roku Plaża Open wraca do kalendarza rankingowych eliminacji mistrzostw Polski, co oznacza, że możemy spodziewać się wielu znanych postaci polskiej siatkówki plażowej, reprezentacyjnych par oraz emocjonujących momentów sportowych.Trzy boiska, trzy dni rywalizacji, kilkadziesiąt polskich par plażowych i blisko trzy tysiące odwiedzających – to wszystko czeka nas podczas Plaży Open w Myślenicach. Będziemy świadkami intensywnej walki o każdą piłkę, a także różnych konkursów i atrakcji dla kibiców. To wydarzenie przyniesie mnóstwo radości i uśmiechów.

Plaża Open to najstarszy cykl turniejów siatkówki plażowej w Polsce, który zadebiutował w małopolskim mieście po raz pierwszy w 2020 roku. Od tamtej pory zdobył serca lokalnej publiczności i corocznie powraca na plażę Zarabie. Dlatego właśnie jest jednym z najbardziej malowniczych turniejów w kraju. Tegoroczne eliminacje odbędą się w środę, 7 czerwca, a główny turniej rozpocznie się w czwartek. W piątek poznamy zdobywców medali. Finały zostaną rozegrane o godzinie 17:00 (kobiety) i 18:00 (mężczyźni), a od godziny 16:00 będziemy mogli śledzić wydarzenia z Myślenic na antenie TVP Sport.

Gdy tylko ogłaszamy miejsca i daty turniejów, od razu spływają do nas wiadomości od duetów z zagranicy, które chętnie wezmą w nich udział. Jeszcze jakiś czas temu sytuacja była odwrotna i to my zapraszaliśmy takie pary na nasze turnieje. Wystarczył sezon, czy też dwa, by zawodnicy spoza Polski poznali nasze zawody, polubili je i wpisywali je w kalendarz swoich startów. Polska siatkówka plażowa rośnie w siłę coraz bardziej. Bardzo nas to cieszy, że Plaża Open, a także Myślenice mają w tym swój udział– zwraca uwagę Marcin Strządała, organizator i pomysłodawca całego cyklu.

W tamtym roku w Myślenicach można było zauważyć silne zainteresowanie zagranicznymi duetami. Podczas turnieju siatkarzy, na najwyższym stopniu podium stanęli Czesi Frantisek Pihera i Matyas Jezek. Brąz w duecie z Mateuszem Biernatem wywalczył natomiast Słoweniec, Nejc Zemljak. W rywalizacji siatkarek zwycięstwo odniosły Shaunna Marie Polley i Alice Zeimann – duet pochodzący z Nowej Zelandii.

Bardzo lubię wracać do Myślenic. Mam wiele pięknych wspomnień związanych z tym miejscem. W dodatku niezwykle urokliwe otoczenie rozgrywania turnieju sprawia, że atmosfera jest wyjątkowa– mówi Monika Brzostek.Staramy się, by kibice, którzy pojawią się na trybunach, mieli zapewnione inne atrakcje, oprócz sporych emocji serwowanych przez pary biorące udział w zawodach. Na turnieju będzie można spotkać znanych i lubianych zawodników i to nie tylko tych plażowych, ale również halowych. Siatkówka plażowa ma to do siebie, że wszyscy są zawsze razem, w jednym miejscu, więc będzie to świetna okazja, by podejść, porozmawiać, czy zrobić pamiątkowe zdjęcie– dodaje.

Organizatorzy Plaży Open – BDB Event, wspólnie z Miastem i Gminą Myślenice oraz Województwem Małopolskim serdecznie zapraszają na Zarabie. Sponsorem cyklu Plaża Open jest Orlen.

Oto program turnieju Plaża Open w Myślenicach:

  • Sroda – 7 czerwca 2023

    9:00-18:00 – eliminacje kobiet i mężczyzn

  • Cwartek – 8 czerwca 2023

    9:00-18:00 – turniej główny kobiet i mężczyzn

  • Piątek – 9 czerwca 2023

9:00-16:00 – mecze ćwiercfinalowe, półfinałowe, o III miejsce kobiet

16:00 Plaża Open Myślenice – mecs o III miejsce mężczyzn

17:00 Plaża Open Myślenice – final Kobiet (na żywo w TVP Sport)

18:00 Plaża Open Myślenice – finał Mężczyzn (na żywo w TVP Sport)

Po zakończeniu meczów:

Po zakończeniu meczów:

-National Championships of King of the Court (półfinały mężczyzn)

Młoda Plaża Open

  • Sobota – 10 czerwca 2023

Młoda Plaża Open

National Championships of King of the Court

 

Foto: gmina Myślenice

 

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ