sobota, 25 majaWiadomości, które mają znaczenie
Shadow

Planowana rozbudowa Żłobka Samorządowego w Myślenicach

 

Komunikat Urzędu Miasta i Gminy Myślenice w odpowiedzi na wypowiedź radnego Czesława Bisztygi podczas ostatniej sesji Rady Miejskiej w Myślenicach oraz na pojawiające się informacje medialne na jednym z portali internetowych dotyczące rozbudowy Żłobka Samorządowego w Myślenicach.

Decyzją Ministra Rodziny i Polityki Społecznej z końca kwietnia bieżącego roku w ramach programu „Maluch Plus” Gminie Myślenice przyznano dotację w kwocie 2 930 436 zł na rozbudowę Żłobka Samorządowego o 72 nowe miejsca. Środki pochodzące z budżetu państwa oraz z Krajowego Planu Odbudowy zostaną wypłacone po podjęciu decyzji Komisji Europejskiej o osiągnięciu odpowiednich wskaźników w zasadach prowadzenia polityki rozwoju.

W związku z brakiem możliwości zabezpieczenia wkładu własnego środków z miejskiego budżetu w tym roku oraz ewentualnej części z KPO, poprosiliśmy Wojewodę Małopolskiego o zgodę na wydłużenie terminu podpisania umowy do końca stycznia 2024 r. Wojewoda Małopolski wyraził zgodę na wydłużenie terminu, a Gmina Myślenice jest na etapie przygotowywania procedury przetargowej.

Burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka podejmując decyzję o realizacji inwestycji kieruje się potrzebami mieszkańców gminy, dlatego inwestujemy w sport i rekreację, edukację, politykę społeczną, szeroko rozumiane bezpieczeństwo, kulturę, infrastrukturę komunalną.

Gmina Myślenice jest gotowa do rozpoczęcia inwestycji, posiada dokumentację projektową z zezwoleniem na budowę. Planowane ogłoszenie przetargu na rozbudowę Żłobka Samorządowego w Myślenicach przypada na przełom 2023/2024 roku, zaś prace budowlane planowane są na wiosnę 2024 roku.

 

Foto: redakcja

Dodaj komentarz

Nasze strony wykorzystują pliki cookies (ciasteczka).
Regulamin Serwisu
AKCEPTUJĘ